WARSZAWA

Światowy Dzień Nosorożca w warszawskim zoo. Piknik krwiodawcy

ZOO w Warszawie

W najbliższą sobotę 22.09.2018 r. w warszawskim ZOO odbędą się dwa pikniki edukacyjne na dwóch polanach: z okazji Światowego Dnia Nosorożca oraz piknik promujący honorowe krwiodawstwo.

Piknik edukacyjny z okazji Światowego Dnia Nosorożca będzie miał miejsce na polanie obok wybiegu nosorożców indyjskich. W przypadku deszczowej pogody event odbędzie się w budynku Słoniarni, który stoi po sąsiedzku wybiegu nosorożca.

Początek już o godz. 10.00, a plan imprezy przedstawia się następująco:

10.00-11.00 – spacer z opiekunem „Tajemnice Warszawskich Słoni” (obowiązują zapisy poprzez FB);
11.00-15.00 – polana przy wybiegu nosorożców a na niej:
Będzie można wysłuchać opowieści opiekunów: o nosorożcach z Warszawskiego ZOO i ich historii; o przysmakach nosorożców i ich ulubionych zabawkach.
Do obejrzenia i dotknięcia będą dostępne nosorożcowe eksponaty: odciski nóg, fragmenty rogu i skóry, a dla odważnych – kupa kupy Kuby 😉
Nie zabraknie konkursów z nagrodami takich jak koło fortuny, układanie puzzli. Będzie też gra terenowa „Odkryj tajemnice nosorożców” i zajęcia plastyczne. A na pamiątkę warto zrobić sobie selfie z nosorożcem Kubą.
12.00 – tort dla gości w kształcie nosorożca – świętujemy pół roku młodego Junga,
13.00 – pokazowy trening medyczny,
14.00 – wierzbowo-paprykowy tort dla nosorożców krojony przez gościa specjalnego – Nelę Małą Reporterkę.

Piknik prozdrowotny promujący honorowe krwiodawstwo pod hasłem „Daj coś z siebie innym” umiejscowi się na polanie przy placu zabaw.

W razie deszczu, główne atrakcje będą prezentowane w namiotach.
Przed wejściem do Warszawskiego ZOO (parking od strony Mostu Gdańskiego), w godzinach 10.00 – 15.00 będzie stał ambulans do poboru krwi. Każdy, kto tego dnia odda krew w ambulansie dostanie bezpłatny bilet wstępu do ZOO. Taki bilet będzie można wykorzystać w wybrany dzień, do końca bieżącego roku. Jednak warto wejść do ZOO od razu sobotę – na piknik.

Plenerową imprezę promującą honorowe krwiodawstwo już po raz kolejny organizują Miejski Ogród Zoologiczny i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy współudziale Fundacji DKMS oraz Football Academy.
Podczas pikniku organizatorzy będą zachęcali do oddawania krwi, gdyż jest to bezpieczne, nie grozi zarażeniem, nie uzależnia i nie boli! A krew ratuje życie! Dodatkowo tym, którzy zechcą zostać potencjalnymi dawcami szpiku kostnego, Fundacja DKMS będzie pobierała wymaz z policzka. Na sobotnim pikniku będzie można dowiedzieć się kto może zostać krwiodawcą, ale także jakie są przeciwwskazania do oddawania krwi.

Nie zabraknie też ciekawostek i atrakcji. Przewidziano m.in.: warsztaty zoologiczne, pokaz zwierząt, pokazowe treningi piłki nożnej, quizy i zabawy, zawody sprawnościowe, bańki mydlane i wyjątkowo w zoo – wata cukrowa jako nagroda w konkursie. Na zakończenie planowane jest ognisko z kiełbaskami i ziemniakami.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button