KRAKÓW

Strzelanina w Krakowie. Jedna osoba nie żyje

Zabójstwo

Krakowscy policjanci zatrzymali 35-latka podejrzewanego o śmiertelne postrzelenie mężczyzny i ranienie drugiego w jednym z lokali przy ul. Sławkowskiej w Krakowie.

Trwa śledztwo pod nadzorem prokuratury, podczas którego wyjaśniane będą okoliczności tego zdarzenia.

Dzisiaj przed godziną 11.00 otrzymano zgłoszenie, że w jednym z lokali przy ul. Sławkowskiej w Krakowie, będący w środku mężczyzna wyciągnął broń i oddał strzał w kierunku innych osób. W wyniku tego zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby. Jeden z mężczyzn został ciężko ranny i był reanimowany przez policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, którzy jako pierwsi pojawili się na miejscu. Następnie reanimacja była kontynuowana przez załogę pogotowia ratunkowego, ale życia mężczyzny nie udało się uratować. Drugi z poszkodowanych został przewieziony do jednego z krakowskich szpitali, gdzie został zaopatrzony przez lekarzy. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Sprawca tego zdarzenia zbiegł, ale w niedługim czasie został zatrzymany w rejonie Krowodrzy. Przy mężczyźnie policjanci znaleźli i zabezpieczyli pistolet, który będzie poddany dalszym badaniom. Zatrzymany to 35-letni Dawid Z., jest znany policji. Leczył się psychiatrycznie. Sprawca stwierdził, że „coś kazało mu strzelić”.

Na miejscu zabójstwa pod nadzorem prokuratora pracowali policyjni technicy, którzy zabezpieczali ślady.

Zatrzymany 35-latek, który jest podejrzewany o ten czyn został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie gdzie trwają policyjne czynności. Mężczyzna jest przesłuchiwany.

Napastnik jak i poszkodowani to pseudokibice Cracovii.

Osoba ta postrzeliła w głowę 32-letniego Piotra B.

6 lutego – na skrzyżowaniu padły strzały

W Krakowie 6 lutego ok. godziny 12 na skrzyżowaniu alei Pokoju i ulicy Francesco Nullo w dzielnicy Grzegórzki zderzyły się dwa samochody. Następnie padły strzały.

Pojazdy odjechały. Policja szuka obu kierowców.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button