LOTNICZE NEWSYPOLSKA

Strajk w PLL LOT zawieszony. Piloci unikną kar. Zwolnione osoby wrócą do pracy

Strajk w PLL LOT

Związkowcy Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego po siedmiu godzinach rozmów z zarządem PLL LOT zawiesili strajk.

Wstrzymanie protestu ma trwać do poniedziałku, do godz. 14.

W trakcie negocjacji ustalono, że do pracy przywrócona zostanie szefowa ZZPPiL Monika Żelazik oraz pozostałe osoby, które wcześniej zostały  zwolnione w trybie dyscyplinarnym.

Wszystkie kary pieniężne nałożone przez polskiego przewoźnika zostaną cofnięte wszystkim osobom biorącym udział w strajku.

Związkowcy i zarząd LOT-u powrócą do rozmów w poniedziałek o godzinie 8 rano.

Wspólne oświadczenie PLL LOT S.A. i Międzyzwiązkowego Komitetu Strajkowego Komitetu Strajkowego PLL LOT S.A.

Poniżej przedstawiamy wspólne oświadczenie PLL LOT i Międzyzwiązkowego Komitetu Strajkowego informujące o zawieszeniu akcji strajkowej i przystąpieniu do dalszych rozmów:


„Mając na uwadze deklarację złożoną w dniu 26 października 2018 r. przez Pana Bartosza Piechotę, Członka Zarządu PLL LOT S.A. o woli pracodawcy przywrócenia do pracy Pani Moniki Żelazik, Przewodniczącej ZZPPiL, Pana Adama Rzeszota, Przewodniczącego ZZPK PLL LOT S.A. oraz pozostałych 66 Pracowników Spółki zwolnionych z powodu strajku, który rozpoczął się 18 października 2018 roku oraz deklarację o cofnięciu udzielonej dnia 3 października 2018 r. kary nagany kpt. Adamowi Rzeszotowi, jak również cofnięcia roszczeń pieniężnych kierowanych do Pracowników, którzy brali udział w strajku, strony ustalają zawieszenie strajku do dnia 29 października 2018r. do godziny 14:00 celem wypracowania porozumienia. W celu kontynuowania negocjacji Strony spotkają się rano w poniedziałek, 29 października 2018 roku o godzinie 8:00 w siedzibie PLL LOT S.A.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button