FESTIWALEKONCERTY

Strachy na Lachy i Gutek zagrają na Pol’and’Rock Festival 2022

28. Pol'and'Rock Festival

Kultowy zespół Strachy na Lachy zagrał na 10. Przystanku Woodstock w 2004 roku.

Powracają na Najpiękniejszy Festiwal Świata. Tego lata będzie można ich zobaczyć na Dużej Sceny 28. Pol’and’Rock Festival.

Utwory tego kultowego zespołu znają wszyscy – od 20 lat kapela gra różne odmiany rocka i bawi publiczność chwytliwymi tekstami, z których wiele przeszło do mowy potocznej. Ich hity się nie starzeją, a kolejne pokolenia chętnie słuchają i śpiewają piosenki zespołu.

Gutek zagra na Małej Scenie 28. Pol’and’Rock Festival

Ten charakterystyczny głos z pewnością wielu fanów muzyki rozpoznałoby w nawet najbardziej nieoczekiwanych okolicznościach. Do line-upu Małej Sceny 28. Pol’and’Rock Festival dołącza Gutek.

Niewielu wokalistów wzięło gościnnie udział na prawie setce płyt. Sprawdził się u boku hip-hopowców, rockmenów, punkowców. Większość osób interesujących się muzyką rozpoznaje charakterystyczny głos Gutka nawet w zupełnie nieoczekiwanych projektach… Piotr Gutek Gutkowski – najbardziej kojarzony jako frontman Indios Bravos, nigdy nie zamykał się w jednej, muzycznej formule.

W 2021 roku w końcu objawił światu swój solowy projekt, do którego współtworzenia zaprosił Dawida Mańkowskiego (gitara, klawisze), Tomka Mańkowskiego (perkusja, elektronika) i Janka Koźlińskiego (gitara basowa, klawisze). W takim składzie, jako zespół GUTEK, nagrali debiutancką płytę pt. „Stan rzeczy”. Pierwszy klip z sześciu promujących płytę (do utworu „Co noc”) osiągnął już ponad 2 mln wyświetleń.

Zespół ruszył w Polskę w trasę koncertową i zagrał na kilku prestiżowych festiwalach muzycznych. Ale nigdy nie zapominał o miejscach pomijanych przez wielu artystów. „Nieważne czy pod sceną jest dziesięć tysięcy osób czy pięćdziesiąt, zawsze chcę dać ludziom, którzy przyszli na spotkanie z naszą muzyką więcej niż jest na płycie. Zawsze jesteśmy zaangażowani w koncert w stu procentach” – mówi Gutek zapraszając na kolejne występy.

28 edycja Pol’and’Rock Festival odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia na lotnisku Czaplinek – Broczyno, 7 kilometrów od Czaplinka, w województwie zachodniopomorskim.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button