KONCERTY

Stadion Wembley w Londynie. Eagles na jedynych europejskich koncertach w 2020 roku!

Zespół Eagles wystąpi w Londynie

EAGLES zagrają na Stadionie Wembley w Londynie w ramach swojej entuzjastycznie przyjętej przez publiczność trasy koncertowej “Hotel California”.

Występy te będą jedynymi europejskimi koncertami zespołu w 2020 roku. Eagles – Don Henley, Joe Walsh i Timothy B. Schmit, wraz z Deacon’em Frey’em i Vince Gill’em– zaprezentują zarówno swój kultowy album “Hotel California” w całości, jak i wiele innych hitów zespołu. Rozpoczęcie koncertów planowane jest na godzinę 19:00.

Zespół ostatnio wystąpił ze swoim słynnym albumem Hotel California na trzech wyprzedanych koncertach w Las Vegas (Newada). Podczas świetnie przyjętych przez publiczność i krytyków koncertów, zespół po raz pierwszy zaprezentował swój album w całości. Na scenie towarzyszyło im 77 muzyków, w tym 46-osobowa orkiestra i 22-osobowy chór.

Daty brytyjskich koncertów:

Sobota 29 sierpnia Londyn, Wielka Brytania Wembley Stadium Connected By EE
Niedziela 30 sierpnia Londyn, Wielka Brytania Wembley Stadium Connected By EE

Billboard magazine wychwala koncert otwarcia w Vegas:

„Zespół zaprezentował album od początku do końca, ale także całą listę swoich największych hitów, co nie pozwoliło fanom zgromadzonym w wypełnionej po brzegi arenie usiąść choćby na chwilę… Zbiór 23 zaprezentowanych piosenek to obowiązkowa pozycja na playliście każdego przedstawiciela pokolenia X czy Baby Boomers. Bez żadnych wyjątków, każda z piosenek zestarzała się z klasą, ale jak mogłoby być inaczej z ich pięcioma głosami i pięcioma gitarami… Głos Henley’a brzmiał tak silnie i przyjemnie, jak nigdy wcześniej, z łatwością sięgał po najwyższe dźwięki, zachowując przy tym charakterystyczną dla siebie chrypkę.”

Mail on Sunday ocenił koncert na 5 gwiazdek, tłumacząc to następująco:

“Do orkiestry dołączył chór. Zespół Eagles i bez tego brzmi tak harmonijnie, że właściwie ich nie potrzebuje, ale obecność dodatkowych muzyków uczyniła to wydarzenie jeszcze bardziej wyjątkowym – ku uciesze zgromadzonego tłumu. Nigdy nie widziałem, żeby aż tyle piosenek zostało nagrodzonych owacjami na stojąco.”

“Hotel California” jest trzecim najlepiej sprzedającym się albumem w historii Stanów Zjednoczonych, który 26-krotnie pokrył się platyną. Po jego wydaniu w 1976 roku, zespół wspiął się na szczyty list przebojów i zdobył dwie nagrody GRAMMY za „New Kid in Town” i „Hotel California”. RIAA uznała również “Their Greatest Hits 1971-1977” za najlepiej sprzedający się album w historii USA (38-krotna platyna).

W dzisiejszym wybrednym i nieco podzielonym, rockowym świecie, Eagles zachowują swój urok, który wykracza poza zarówno pokolenia, jak i gatunki, utwierdzając zespół w roli muzycznej ikony. Jako najlepiej sprzedający się zespół lat 70-tych i jedna z najlepiej sprzedających się grup w historii, Eagles sprzedali ponad 150 milionów albumów na całym świecie, 6 razy stając się numerem jeden wśród albumów i czterokrotnie osiągając szczyty list ze swoimi singlami. Zespół zdobył także 6 nagród GRAMMY, został wprowadzony do Rock & Roll Hall of Fame w 1998 roku i otrzymał wyróżnienie Kennedy Center Honors w 2016 roku.

Koncertom, zaplanowanym na 28 i 29 sierpnia 2020, towarzyszyć będzie orkiestra i chór.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button