INNE

Sportowe gwiazdy z Otylią Jędrzejczak na wyjątkowej lekcji wf na warszawskim Targówku

„Mistrzynie w szkołach”

Ponad dwieście dziewcząt weźmie udział w środę, 19 grudnia, w niezwykłej lekcji wychowania fizycznego, która odbędzie się na warszawskim Targówku.

Niezwykłej, bo obok nich będą ćwiczyć wielkie mistrzynie sportu, z medalistkami olimpijskimi na czele.

Będzie to kolejna odsłona projektu „Mistrzynie w szkołach” prowadzonej przez Fundację Otylii Jędrzejczak. Obok mistrzyni olimpijskiej z Aten w pływaniu na zajęciach z dziewczętami pojawią się inne gwiazdy sportu – najbardziej utytułowana polska siatkarka Małgorzata Glinka-Mogentale, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Vancouver w łyżwiarstwie szybkim Katarzyna Woźniak, mistrzyni świata i brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Londynie w windsurfingu Zofia Noceti-Klepacka, medalistka Mistrzostw Europy w rzucie młotem Joanna Fiodorow oraz wielokrotna mistrzyni świata w kick-boxingu i boksie Iwona Guzowska.

– Po zakończonym tydzień temu Otylia Swim Cup w Szczecinie planowaliśmy już koniec tegorocznej działalności, ale nie mogliśmy odmówić zaproszeniu z Targówka, gdzie wsparcie władz dzielnicy dla sportu dzieci i młodzieży jest ogromne. Błyskawicznie zorganizowaliśmy całe wydarzenie i jestem przekonana, że ta duża grupa dziewczynek będzie miała jeszcze przed świętami fajną i pouczającą zabawę – mówi Otylia Jędrzejczak.

W zajęciach udział wezmą uczennice z ostatnich klas szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, bo właśnie w tym wieku notuje się u dziewcząt największą absencję na lekcjach wychowania fizycznego.

– Naszym celem jest pokazanie im, że lekcja wf jest nie tylko zdrowa i bardzo potrzebna, ale również, a może przede wszystkim, fajna. Że to może być po prostu świetna zabawa – dodaje Jędrzejczak. Głównym partnerem Fundacji Otylii Jędrzejczak, wspierającym program „Mistrzynie w szkołach”, jest Always #JakDziewczyna. To akcja społeczna wspierana przez miliony kobiet na całym świecie, która ma na celu podnoszenie poziomu pewności siebie wśród młodych kobiet. – I dlatego jest to absolutnie spójne z naszym projektem „Mistrzynie w szkołach” – wyjaśnia mistrzyni olimpijska z Aten.

„Mistrzynie w szkołach” w Poznaniu (fot. pras.)

W czasie kilkugodzinnego spotkania uczestniczki wraz z mistrzyniami sportu ćwiczyć będą pod okiem wykwalifikowanych trenerów personalnych.

Po zajęciach uczennice będą miały możliwość spotkania i zadawania pytań Otylii Jędrzejczak oraz zaproszonym przez nią wybitnym sportsmenkom. Dziewczęta otrzymają również atrakcyjne pakiety startowe, a dla szkół zgłaszających uczestniczki przygotowano sprzęt sportowy.

– Na pewno nie każda z dziewczynek, które pojawią się w środę na naszych zajęciach, będzie mistrzynią w sporcie. Ba, można powiedzieć z dużą dozą pewności, że większość nie będzie, bo wielkich gwiazd sportu jest po prostu niewiele. Ale każda może być mistrzynią życia, a by to osiągnąć trzeba dbać o rozwój fizyczny. I to będziemy im pokazywać – mówi Otylia Jędrzejczak.

Spotkanie odbędzie się w hali sportowej Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 41 w Warszawie przy ul. Bartniczej 2. Będzie to czwarta odsłona tegorocznej edycji akcji „Mistrzynie w szkołach”. Wcześniej Otylia Jędrzejczak wraz z innymi gwiazdami sportu spotykała się z uczennicami w Grębocinie koło Torunia, Sosnowcu i Poznaniu.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button