RÓŻNOŚCISTYL

Speedway Euro Championship. Gorące SEC Girls na Śląskim [ZDJĘCIA]

SEC Girls na Śląskim

19 września 2020 roku, Chorzów ponownie stanie się stolicą europejskiego żużla, gdyż cykl TAURON Speedway Euro Championship powróci do „Kotła Czarownic”.

Który z żużlowców zapewni sobie tytuł Indywidualnego Mistrza Europy i zagwarantuje prawo występu w przyszłorocznym Speedway Grand Prix?

Już po raz trzeci, Stadion Śląski będzie gospodarzem wielkiego finału TAURON SEC. Ostatnie zmagania w „Kotle Czarownic” dostarczyły kibicom niezwykłej dawki sportowych emocji, a tym razem możemy liczyć na jeszcze więcej!

W nadchodzącym cyklu TAURON SEC 2020, tytułu Indywidualnego Mistrza Europy bronić będzie Mikkel Michelsen. Na Stadionie Śląskim, poza Michelsenem, wystąpią największe gwiazdy światowego speedway’a. Pewne miejsce w zmaganiach TAURON SEC 2020 zapewnili sobie: wicemistrz świata – Leon Madsen, srebrny medalista Indywidualnych Mistrzostw Europy – Grigorij Laguta, ulubieniec śląskiej publiczności – Kacper Woryna oraz multimedalista Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów – Bartosz Smektała. Nazwiska uczestników, którzy uzupełnią stawkę, poznamy 6 czerwca tego roku.

Zeszłoroczne zmagania trzymały kibiców w napięciu do samego końca – dwa biegi dodatkowe, dramat Kacpra Woryny, który w walce o brąz musiał zjechać z toru z powodu defektu. W końcu niesamowita walka Mikkela Michelsena z Grigorijem Lagutą, która zakończyła się triumfem i Mistrzostwem Europy, Duńczyka.

– Nie będę ukrywał, moim celem na 2020 rok jest Indywidualne Mistrzostwo Europy i tym samym zakwalifikowanie się do cyklu Grand Prix 2021- mówi popularny „Smyk”.

To właśnie sprawia, że wielu znakomitych żużlowców zapowiedziało swój start w eliminacjach do TAURON SEC 2020. Wśród nich jest między innymi Nicki Pedersen, ikona duńskiego sportu i jeden z najbardziej utytułowanych zawodników na świecie.

– Zamierzam startować w tym cyklu. Przecież kolejny Mistrz Europy dostanie automatycznie dziką kartę do cyklu Grand Prix. Jeśli trzeba będzie, stanę do walki w SEC Challenge – powiedział Nicki Pedersen.

O awans do Grand Prix i oczywiście o medale Mistrzostw Europy powalczy również Kacper Woryna, który ponownie chciałby mieć za sobą tysiące wiernych rybnickich fanów.

– Cały cykl zorganizowany jest perfekcyjnie, dlatego mam z nim same miłe wspomnienia. Stojąc przed taśmą słyszałem doping całego stadionu, to naprawdę dodawało skrzydeł. Chciałbym, żeby w 2020 było jeszcze więcej kibiców, bo przecież trzeba dopingować wszystkim biało – czerwonym. Uważam, że bezpośredni awans Indywidualnego Mistrza Europy do Grand Prix to bardzo dobry pomysł, bo TAURON SEC jeszcze bardziej zyska na znaczeniu. Do tej pory walczyliśmy o medale, ale teraz oprócz cennych pamiątek pojawiła się szansa na awans do upragnionych mistrzostw świata. Czy jestem gotowy? Mam cztery szanse, żeby wejść do GP i zamierzam z nich skorzystać. A jak się stanie? Zobaczymy 19 września w Chorzowie, na naszym Stadionie Śląskim – zakończył Kacper Woryna.

Warto dodać, iż tuż przed wrześniowymi zawodami na Stadionie Śląskim, dla fanów żużla przygotowane zostanie specjalnie „Miasteczko Kibica”. Wśród wielu atrakcji nie zabraknie choćby sesji autografowych z największymi gwiazdami TAURON SEC 2020.

Finał TAURON SEC 2020 po raz trzeci odbędzie się w Chorzowie, a bilety będzie można kupować od 10 lutego.

Przedstawiamy Wam SEC Girls, które możecie zobaczyć i w tym roku.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button