CIEKAWOSTKI

Słoń Aleksander. Pierwszy mieszkaniec łódzkiego Orientarium

Łódzkie zoo

To historyczna chwila dla łódzkiego Orientarium. W nowoczesnym obiekcie zamieszkał już pierwszy lokator – słoń indyjski – Aleksander.

Aleksander przyjechał do łódzkiego zoo z Niemiec, z ogrodu zoologicznego w Munster. Towarzyszyły mu jego opiekunki, które przez pierwsze dni pomagały mu oswoić się z nowymi warunkami. Teraz pieczę nad nowym podopiecznym przejęli opiekunowie pracujący w łódzkim zoo.

– Cieszymy się, że słonie wracają do naszego ogrodu. Przypomnijmy, że nasza ostatnia słonica Magda odeszła w 2016 roku i od tego czasu w łódzkim ogrodzie słoni nie było. W tej chwili mamy doskonałe warunki do hodowli tych wyjątkowych zwierząt. To bardzo ważna chwila dla Orientarium, jak i dla naszego miasta – mówi prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska.

Alex przyjechał do Łodzi w piątek, 2 lipca.

– Transport się udał. Wszystko przebiegało zgodnie z planem. Aleksander dobrze zniósł tę wycieczkę. Z każdym dniem czuje się u nas coraz lepiej. Poznaje swój wybieg, nowych opiekunów i czeka na towarzyszy. Kolejne dwa słonie przyjadą do Orientarium w sierpniu, a w przyszłości spodziewamy się całego stada słoni indyjskich, bo mamy doskonałe warunki hodowlane – mówi wiceprezes zoo, Tomasz Jóźwik.

Aleksander ma 43 lata. Jest spokojnym, ułożonym słoniem, a przy tym wyjątkowym. Alex ma tylko jeden cios, co z pewnością nie umknie uwadze zwiedzających.

– Alex stracił cios w latach 90-tych, w ogrodzie zoologicznym w Munster, gdzie wówczas mieszkał. Cios został usunięty z powodów zdrowotnych – tłumaczy Tomasz Jóźwik.

W sierpniu do Orientarium przyjadą następne zwierzęta, między innymi dwa kolejne słonie, krokodyle gawialowe, orangutany oraz gibony. Przypomnijmy, że otwarcie obiektu planowane jest na jesień tego roku.
(UMŁ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button