KATOWICE

Śląsk. Zabójstwa w Czerwionce-Leszczynach i Częstochowie

Kryminalne

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku wraz ze wsparciem Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali 2 osoby w związku z zabójstwem.

Do niego doszło w nocy z 23 na 24 czerwca 2022 roku w Czerwionce-Leszczynach na ul. 3-go Maja.

41-letni mieszkaniec Czerwionki-Leszczyn posiadał rany cięte oraz kłute na całym ciele. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie niestety zmarł w wyniku doznanych obrażeń.

W Czerwionce-Leszczynach na ul. 3-go maja doszło do awantury pomiędzy trzema mężczyznami. Dwóch z nich w pewnym momencie wyciągnęło noże i zadali ciosy 41-latkowi. Sprawcy zbiegli z miejsca zdarzenia. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do knurowskiego szpitala, gdzie zmarł.

W wyniku intensywnych czynności operacyjnych policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rybniku wraz ze wsparciem Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali do sprawy 2 dwóch mężczyzn w wieku 28 i 31 lat.

Obaj mężczyźni podejrzani są o popełnienie zbrodni z art. 148 k.k. Decyzją Sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Śledczy pod nadzorem rybnickiej prokuratury nadal prowadzą czynności, które mają na celu ustalenie dokładnego przebiegu i okoliczności tego zdarzenia.

Radiowóz stojący w miejscu zabójstwa w Częstochowie na placu Orląt Lwowskich (fot. policja)

Zabójstwo w Częstochowie. 3 osoby zatrzymane

Kryminalni z częstochowskiej komendy zatrzymali 3 osoby w związku z zabójstwem, do którego doszło około godziny 18.00 w Częstochowie na placu Orląt Lwowskich. 49-letni mieszkaniec Częstochowy został uderzony ciężkim przedmiotem w głowę. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie niestety zmarł w wyniku doznanych obrażeń.

W Częstochowie na placu Orląt Lwowskich do siedzącego na ławce 49-letniego mężczyzny podeszła grupa osób, która ciężkim narzędziem kilkukrotnie uderzyła go w okolicę głowy i szyi. Sprawcy zbiegli z miejsca zdarzenia. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do częstochowskiego szpitala, gdzie zmarł po kilku godzinach.

W wyniku intensywnych czynności operacyjnych policjanci Wydziału Kryminalnego KMP w Częstochowie zatrzymali do sprawy 3 osoby. 35-letnią kobietę i dwóch mężczyzn w wieku 27 oraz 35 lat. Śledczy pod nadzorem częstochowskiej prokuratury prowadzą czynności, które mają na celu ustalenie przebiegu i okoliczności tego zdarzenia. Sprawcom grozi nawet dożywotnie więzienie.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button