KATOWICE

Śląsk. W Internecie nawoływał do zbrodni przeciwko premierowi i prezydentowi

Policja

Policjanci z Chorzowa namierzyli mężczyznę podejrzanego o nawoływanie do zbrodni przeciwko najważniejszym osobom w Polsce.

Wpis został zamieszczony m.in. na jednym z portali społecznościowych. Szybkie i skuteczne działania wspólnie z prokuraturą i policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zajmującymi się zwalczaniem cyberprzestępczości doprowadziły do zatrzymania 47-latka. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Na skrzynkę mailową Komendanta Miejskiego Policji w Chorzowie wpłynęła wiadomość od mężczyzny, w której nawoływał on do popełnienia zbrodni przeciwko prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej, prezesowi Rady Ministrów i innym przedstawicielom urzędów oraz instytucji w Polsce.

Sprawą zajęli się kryminalni z chorzowskiej komendy, którzy we współpracy z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zajmującymi się zwalczaniem cyberprzestępczości w niespełna dobę namierzyli i zatrzymali 47-letniego mieszkańca miasta. Zebrany materiał dowodowy jednoznacznie potwierdził podejrzenia mundurowych. Ponadto śledczy ustalili, że oprócz wiadomości mailowych, zatrzymany podobne wpisy zamieszczał na jednym z portali społecznościowych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 3 lat więzienia.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button