ŁÓDŹ

Skierniewice. Pijany zaatakował ratownika medycznego

Agresor ranił medyka

Wieczorem 13 sierpnia 2020 roku, do jednego z mieszkań przy ul. Św. Stanisława w Skierniewicach została wezwana pomoc medyczna.

Pacjent, do którego przyjechali ratownicy, okazał się wulgarny i agresywny. Interweniujący na miejscu policjanci zatrzymali 43-letniego sprawcę naruszenia nietykalności i znieważenia funkcjonariuszy publicznych.

13 sierpnia 2020 roku około godz. 22:00 do skierniewickiej Policji wpłynęła informacja o naruszeniu nietykalności i znieważeniu ratowników medycznych. Jednego z medyków miał zaatakować agresywny pacjent pod wpływem alkoholu.

Na miejscu okazało się, że ratownicy przyjechali na wezwanie dotyczące mdlejącego mężczyzny. Kiedy udzielali mu pomocy, ten nie szczędził im wulgaryzmów i obelg. Próbował nawet uderzyć ratownika, skutkiem czego było zranienie na dłoni medyka, który zasłonił się przed ciosem. Po wejściu do wskazanego mieszkania policjanci zastali kilka pijanych i agresywnych osób. Wśród nich był też sprawca naruszenia nietykalności i znieważenia ratowników medycznych.

43-letni skierniewiczanin został zatrzymany. Miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Następnego dnia, po wytrzeźwieniu, mężczyzna usłyszał zarzuty. Dodatkowo został objęty policyjnym dozorem. Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za jego znieważenie, do roku więzienia.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button