ŚWIAT

Skandal! Papież Franciszek: „powodem inwazji na Ukrainę było szczekanie NATO pod drzwiami Rosji”

"Papież właśnie nazwał państwa NATO psami"

„Corriere della Sera” przeprowadził wywiad z papieżem Franciszkiem.

Papież powiedział, że chce jechać do Moskwy, by spotkać się z Putinem. Twierdzi też, że powodem inwazji na Ukrainę było „prawdopodobnie szczekanie NATO pod drzwiami Rosji”.

NATO sprowokowało Kreml? Kiedy?

Putin tego spotkania nie chce.

Dlaczego Franciszek nie pojedzie do Kijowa, by zobaczyć ofiary (Bucza, itp.) tej barbarzyńskiej wojny?! Dlaczego nie powie wprost, że jest Putin to barbarzyńca i zbrodniarz wojenny?

– Patriarcha Moskwy i całej Rusi Cyryl, który poparł wojnę nie może stać się ministrantem Putina. Przez pierwsze 20 minut z kartką w ręku przeczytał mi wszystkie usprawiedliwienia wojny. Słuchałem go i powiedziałem: ja z tego nic nie rozumiem – stwierdził.

– Nie muszę jechać do Kijowa, bo tak to czuję. Nie wiem czy zaopatrywanie Ukraińców w broń jest słuszne.
Spotkałem się z Orbanem. Powiedział, że 9 maja wszystko skończy się – dodał.

Czy on udaje czy jest kompletnym idiotą?!

Wiemy, że Putin chce do 9 maja na Ukrainie jak najwięcej zniszczyć i zamordować jak największą ilość cywilów. To nie oznacza końca wojny, a tylko dalsze większe zbrodnie.

– Watykan to nie tylko Kościół, to państwo. Polska ma z nim podpisaną umowę (korzystną głównie dla Watykanu).
Głowa tego państwa publicznie usprawiedliwia Putina i winą za wojnę w Ukrainie obarcza NATO.
Reakcja Polski jako sojusznika Ukrainy powinna być jednoznaczna – napisała posłanka Agnieszka Ewa Dziemianowicz-Bąk.

Świat krytykuje papieża za to, że wprost nie nazywa Kreml agresorem. Na początku kwietnia na jego oficjalnym profilu na Twitterze pojawił się wpis: „wszyscy jesteśmy winni”.

Potem powierzył dwóm rodzinom ukraińskiej i rosyjskiej niesienie krzyża podczas drogi krzyżowej w rzymskim Koloseum.

Komentarze internautów:

 • „Szczekanie”. Watykan stracił kontakt z rzeczywistością zupełnie? A może dopiero teraz pokazuje swoją prawdziwą twarz. W końcu z Hitlerem też się bratali. To chyba taka tradycja Watykanu stać po stronie barbarzyńców.
 • Watykan w sprawie napaści Putina na Ukrainę zachowuje się dokładnie tak samo, jak zachował się w czasie napaści Hitlera na Polskę i w czasie Holokaustu. Stoi obok i czeka jak się ustawić, by jak najmniej stracić, a jak najwięcej zyskać. Taki jest ten Wasz boski kościół katolicki.
 • Watykan je z ręki ruskim bandytom. Obrzydliwe.
 • W normalnym kraju, Watykan, nie ma nic do gadania; księża pedofile i hierarchowie, którzy ich kryją idą siedzieć na długie lata, a ich ofiarom wypłaca się gigantyczne odszkodowania.
  Czas przywrócić normalność w Polsce, bo poziom zdemoralizowania Kościoła uderza w każdego z nas.
 • Apeluję do Jego Świątobliwości Papieża Franciszka o wypowiedzenie przez Watykan konkordatu z państwami, które dostarczają broń Ukrainie.
 • Kolejny raz w trakcie ważnych wydarzeń historycznych, w czasach wojen i konfliktów zbrojnych Watykan i kolejni papieże nie zdają egzaminu. Słowa papieża o NATO i „prowokowaniu” Rosji skandaliczne. Żałuje bo Franciszek miał być nadzieją Kościoła ale niestety niszczy swój autorytet
 • Frankowi kompletnie odjechał peron.
  Pedofile, zbrodniarze wojenni.. Watykan lubi to…
 • Od dawna było wiadome,że Watykan i kościół współpracował z nazistami w czasie wojny (ll wojny światowej). Był pomocny w ewakuacji morderców nazistowskich finansowo do Ameryki południowej, w której się ukrywali.
 • W czasie II wojny św Pius XII NIGDY nie wypowiedział słowa „Żydzi”, nie wspomniał o „holocauście”, nie skrytykował III Rzeszy za wojnę i ludobójstwo.
  Za to Watykan pomagał III Rzeszy – od Konkordatu z Hitlerem, poprzez poparcie go na fuhrera, „Got mit uns” – biskupów niemieckich po ratowanie zbrodniarzy wojennych przez Watykan, wywożący ich do Ameryki PD pod fałszywymi paszportami, czy poparcie dla Ustaszy – fanatycznych katolików – faszystów chorwackich którzy w barbarzyński sposób wyrżnęli 900 tys. innowierców.
 • Wszyscy się zastanawiają dlaczego Watykan jest tak „powściągliwy” w kwestii ludobójstwa Rosji na Ukraińcach.
  Może odpowiedź jest banalnie prosta – Kreml finansuje na całym świecie ideologistyczne organizacje kościoła watykańskiego. Interesy ważniejsze.
 • Watykan powinien być cancelowany tak samo jak Rosja i Węgry. Papież Franciszek kompromituje się od tygodni i nikt mu chyba nawet o tym nie powiedział. Ale dobrze, dobrze. Im szybciej kościoły się wyludnią, tym lepiej.
 • Watykan, Rosja, Chiny jedna oś zła.
 • Facet, który nie potrafi rozwiązać problemu pedofilii w kościele, na czele którego stoi, miałby pomóc w zakończeniu wojny?
  Watykan chyba na rublach stoi.
 • Papież właśnie nazwał państwa NATO psami.
  Przypominam, że Watykan jest otoczony przez NATO, a na straży argentyńskiego odklejeńca stoi 200 Szwajcarów z halabardami. Najwyżej trochę porysują parę czołgów.
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button