Siostry Szydłowskie wydały płytę. Przed nami wielki finał „The Voice Senior”. Poznajcie finalistów

2. edycja „The Voice Senior”

W sobotę poznamy zwycięzcę drugiej edycji muzycznego show z udziałem seniorów.

Kim są uczestnicy, którzy po raz ostatni zaśpiewają na scenie „The Voice Senior”.

Przed nami wielki finał drugiej edycji „The Voice Senior”! W ostatni odcinku show, który w każdą sobotę gromadzi przed telewizorami miliony widzów, na scenie zaprezentuje się ośmioro finalistów, po dwóch z drużyny Alicji Majewskiej, Izabeli Trojanowskiej, Witolda Paszta oraz Andrzeja Piasecznego.

Finałowe starcie jest podzielone na dwie części. Podczas pierwszej z nich na scenie wystąpi ośmioro finalistów. Spośród nich trenerzy wybiorą po jednej osobie, która przejdzie do drugiej części finału. O tym, kto jest najlepiej śpiewającym seniorem w Polsce, zdecydują widzowie biorący udział w głosowaniu SMS.

Spośród ponad trzech tysięcy osób, które zgłosiły się do „The Voice Senior”, do finału dotarli Kazimierz Górecki i Raisa Misztela z drużyny Alicji Majewskiej, Andrzej Nosowski i Andrzej Szpak z drużyny Izabeli Trojanowskiej, Ewa Olszewska i Andrzej Pawłowski od Witolda Paszta oraz Barbara Parzeczewska i Anna Tchórzewska, których trenerem jest Andrzej Piaseczny.

Poznajcie bliżej finalistów drugiej edycji „The Voice Senior”.

Drużyna Alicji Majewskiej

Kazimierz Górecki ma 73 lata. Mieszka w Bielsku Białej z żoną Danutą, którą poślubił 36 lat temu. Na przekór pechowi 13 lipca, w piątek o godzinie 13.00. Muzyka jest jego całym życiem. Gra na gitarze, keyboardzie i perkusji. Koncertował podróżując po wielu miejscach na świecie. Na co dzień Kazimierz grywa w restauracjach i na bankietach. W swoim repertuarze posiada ponad 1000 piosenek. Chciałby nagrać płytę z zapomnianymi piosenkami. Podczas Przesłuchań w Ciemno zaśpiewał utwór Franka Sinatry „New York New York” czym podbiła serca wszystkich trenerów.

Raisa Misztela urodziła się w Doniecku, na terenie byłego ZSRR. W wieku 16 lat poznała obecnego męża Józefa, który był znanym zapaśnikiem i przyjechał do Doniecka na zawody. Dziś, razem z córkami, prowadzi piekarnio–cukiernię. Niedawno wygrali nawet plebiscyt na najlepszą piekarnię na Śląsku. Oprócz prowadzenia biznesu, Raisa uczy języka rosyjskiego w liceum i na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Tychach. Śpiew i muzyka to jej największa pasja. Ma w swoim dorobku płytę muzyczną „Panta Rei”. Większość jej repertuaru to piosenki rosyjskie. W „The Voice Senior” po raz pierwszy zmierzyła się z polską piosenką. Jej wersja utworu „Niech żyje bal” została wyświetlona na oficjalnym kanale programu ponad 170 tysięcy razy.

Drużyna Izabeli Trojanowskiej

Andrzej Nosowski jest artystą z prawdziwego zdarzenia. Oprócz wielkiej pasji do muzyki, zajmuje się malowaniem obrazów. Dotychczas śpiewał w domowym zaciszu. Przez lata związany z branżą transportową. Razem z żoną Wandą są rodziną zastępczą dla 7-letniej Amelki. Udział w „The Voice Senior” to dla niego wspaniała przygoda. Występ podczas Przesłuchań w Ciemno, w trakcie których zaśpiewał przebój Kamila Bednarka „Spragniony”, był scenicznym debiutem.

Andrzej Szpak muzykuje od 55 lat. Wywodzi się z muzycznej rodziny i ukończył szkołę muzyczną w klasie skrzypiec. W 1974 wyjechał do Szwecji i tak od 46 lat dzieli czas między Polską, gdzie mieszka żona z dziećmi, a Szwecją, gdzie koncertuje z polskimi i szwedzkimi muzykami. W latach 80. został członkiem zespołu „Andy Scamps Orchestra”, a w latach 90. został jego kierownikiem. Skład zespołu tworzą muzycy z różnych krajów: z Polski, Szwecji, Finlandii, Jugosławii i Norwegii. Andrzej jest organizatorem koncertów poświęconych Czesławowi Niemenowi w Szczecinie. W 2020 roku wydał książkę „Muzyczny Szczecin lat 60.”. Od samego początku wiedział, że pierwszą piosenką, którą chce zaśpiewać przed trenerami „The Voice Senior” będzie „Oh, Pretty Woman” z repertuaru Roya Orbisona and the Candy Man.

Drużyna Witolda Paszta

Ewa Olszewska ma 65 lat i jest najbardziej rozśpiewaną protetyczką z Żychlina. Zawsze uśmiechnięta i pogodna. Zaczęła śpiewać już w szkole podstawowej występując na festiwalach piosenki radzieckiej. Przez 30 lat była związana z zespołem „Fatum”, w którym grał jej mąż. Zespół wykonywał przede wszystkim piosenki polskich wykonawców – Ewy Bem, Krystyny Prońko czy Maryli Rodowicz. Kocha muzykę i twierdzi, że jej rytm serca zmienia się, gdy ją słyszy. Wytatuowała sobie na ręce napis „Muzyka to moje życie”. Jej występ z Przesłuchań w Ciemno, gdzie zaśpiewała piosenkę „Cykady na Cykadach”, obejrzano na YouTube ponad 130 tysięcy razy.

Andrzej Pawłowski dał się poznać widzom w 10. edycji „The Voice of Poland”. To właśnie wtedy udowodnił jak bardzo jest muzykalny. Pasja do muzyki narodziła się, kiedy był małym chłopcem. Jego ojciec słuchał bluesa i jazzu. To on odkrył w Andrzeju talent i w wieku 8 lat zaprowadził go do studia nagrań, gdzie nagrał pocztówkę dźwiękową z piosenką „Takie ładne oczy”. W 1997 roku spotkał na swojej artystycznej drodze kompozytora Michała Lorenca, który tworzył muzykę do głośnego filmu „Bandyta” w reżyserii Macieja Dejczera. Pan Andrzej napisał tekst do utworu „Mro Iło”, który wykonały Kayah, Katarzyna Jamróz i córka pana Andrzeja Daria Pawłowska. Utwór znalazł się na płycie, która zyskała status podwójnej platynowej płyty. Dziś Andrzej Pawłowski mieszka na warszawskiej Pradze. Ma dwie dorosłe córki i doczekał się wnuków. Słynie z naprawiania sąsiadom domowych sprzętów.

Drużyna Andrzeja Piasecznego

Anna Tchórzewska, z zawodu bibliotekarka, która po pracy animowała kulturalnie lokalną społeczność. Pomimo przejścia na emeryturę nie przestała zajmować się działaniami kulturalnymi. Siedem lat temu założyła grupę senioralną „Perły z Lamusa” w Skarżysku Kamiennej, a cztery lata później grupę „Fantazja” z Szydłowca. W obu działa do dziś jeżdżąc z występami po całej Polsce. Kiedy podczas Przesłuchań w Ciemno zaśpiewała przebój „Dziś prawdziwych cyganów już nie ma”, odwróciły się cztery fotele.

Barbara Parzeczewska, która w mediach została okrzyknięta najbardziej przebojową uczestniczką drugiej edycji „The Voice Senior”. Od zawsze muzyka gości w jej sercu. W wieku 18 lat wzięła udział Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Przez lata śpiewała w zespole grającym w restauracjach i na dancingach, m.in. w Polsce, w Szwecji, Finlandii i w Stanach Zjednoczonych. Do programu zgłosiła się za namową jej największej miłości – męża Ireneusza. To właśnie jemy dedykowała każdy występ na scenie „The Voice Senior”. Niestety ukochany Barbary Parzeczewskiej odszedł w listopadzie 2020 roku.

Warto dodać, że na finałowej scenie zaśpiewają również trenerzy drugiej edycji muzycznego show, którzy wykonają medley w aranżacji Witolda Paszta.

Wielki finał drugiej edycji „The Voice Senior” już 6.02.2021 o 20:00 w TVP2.

Siostry Szydłowskie – „The Voice Senior” (fot. Natasza Młudzik/TVP)

Siostry Szydłowskie wydały płytę i wracają do „The Voice Senior”

Po spektakularnym zwycięstwie w pierwszej edycji muzycznego show, fenomenalne siostry Szydłowskie wydały swój debiutancki album. W najbliższą sobotę panie zaśpiewają w wielkim finale drugiej edycji „The Voice Senior”.

Elżbieta, Jolanta i Krystyna są najlepszym przykładem, że nigdy nie jest za późno na spełnianie marzeń. Siostry Szydłowskie w ubiegłej edycji trafiły do drużyny Urszuli Dudziak i wygrały program. Dziś, niewiele ponad rok po zwycięstwie, ukazał się ich debiutancki album pt. „Siostry Szydłowskie”. Na płycie znajdują się covery, które wspaniałe panie zaśpiewały w programie, m.in. piosenki z repertuaru Alibabek, The Andrews Sister czy Dolly Parton.

W sobotnim finale drugiej edycji „The Voice Senior” siostry Szydłowskie zaśpiewają singiel „Sing Sing Sing”.

Przypomnijmy, że siostry Szydłowskie pochodzą z Łodzi. Występ w „The Voice Senior” był ich hołdem dla mamy, która marzyła o tym, żeby córki zaśpiewały razem na scenie. Nie tylko marzenie spełniły, ale wygrały w wielkim stylu. Oczarowały publiczność harmonijnym śpiewem i niebywałym kobiecym wdziękiem, zabierając widzów w swingującą, sentymentalną podróż do lat młodości dzisiejszych seniorów. – Jestem szczęśliwa i bardzo dumna – mówiła po zwycięstwie Urszula Dudziak, trenerka Sióstr.

Exit mobile version