LOTNICZE NEWSY

Singapore Airlines. Najdłuższy lot na świecie między Singapurem a Nowym Jorkiem [ZDJĘCIA]

Singapore Airlines

Singapurskie Linie Lotnicze uruchomiły najdłuższy na świecie lot komercyjny między Singapurem a Nowym Jorkiem.

Pierwszy nowy lot non-stop pomiędzy Singapurem a Nowym Jorkiem rozpoczął się z międzynarodowego lotniska Changi 11 października 2018 r. Samolot wystartował o godzinie 23.37 (czasu SIN),zaś wylądował na międzynarodowym porcie lotniczym Newark Liberty dzień później, o godzinie 05:30 (czasu wschodniego USA). Czas lotu wyniósł 17 godzin 52 minuty. Samolot pokonał 16 627 km (8978 mil morskich).

Tym samym, po blisko 5 latach, linie Singapore Airlines wznowiły regularne loty na najdłuższej trasie lotniczej na świecie!

Samolot przy starcie z Singapuru posiadał w swoich zbiornikach 111.5 tony paliwa lotniczego i spalił w czasie lotu 103,2 tony paliwa.

Obsługiwana przez nowy Airbus A350-900ULR (Ultra Long Range) trasa będzie początkowo realizowana trzy razy w tygodniu, z Singapuru w poniedziałek, czwartek i sobotę.

Aby uczcić lot inauguracyjny, pasażerowie wylatujący z Singapuru zostali zaproszeni na wieczorne występy.

W samolocie wprowadzono ustawienia oświetlenia kabiny, aby poprawić jej atmosferę podczas odpoczynku i relaksu.

Pasażerowie mogą również korzystać z WiFi podczas lotu. Wyposażony jest w nowy modem satelitarny Panasonic Avionics, który współpracuje z siecią satelitarną trzeciej generacji, usługa jest w stanie zapewnić klientom szybszy internet.

„Singapore Airlines z dumą przedstawia najdłuższe loty komercyjne na świecie z nowym A350-900ULR, a my jesteśmy jeszcze bardziej podekscytowani tym, że dostarczamy klientom lepszą łączność między Singapurem i Stanami Zjednoczonymi”- powiedział dyrektor generalny Singapore Airlines, Pan Goh Choon Phong.

SIA jest pierwszym na świecie klientem nowego A350-900ULR. Samoloty zostaną skonfigurowane w układzie dwóch klas, z 67 miejscami w klasie biznes i 94 miejscami w klasie Premium Economy.

Samolot będzie również wykonywał loty między Singapurem i Los Angeles, które mają zostać uruchomione 2 listopada 2018 r.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button