LEKKOATLETYKA

Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim. Mityng Diamentowej Ligi przed nami

Chorzów

Blisko pięćdziesięciu medalistów ostatnich mistrzostw świata, a wśród nich wielcy polscy mistrzowie rzutu młotem.

W trakcie sobotniego Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim w Chorzowie, jedynego polskiego mityngu Diamentowej Ligi, dojdzie do rewanżu mistrza świata Pawła Fajdka i wicemistrza Wojciecha Nowickiego.

– Razem z Pawłem wzajemnie się nakręcamy i jest między nami zdrowa rywalizacja. Lubimy razem startować, a po tak fascynującym konkursie, jaki był na mistrzostwach świata w Eugene, chęć startu jest jeszcze większa – mówi Nowicki. Młociarz w ubiegłym roku wygrał z Fajdkiem konkurs podczas igrzysk olimpijskich w Tokio, ale teraz w Eugene był drugi.

– Pierwszy raz mamy w Polsce Diamentową Ligę, to jest naprawdę wielkie wydarzenie. Całą karierę czekałem na to, żeby do Polski trafiła Diamentowa Liga i żeby w jej programie był rzut młotem. Teraz wreszcie to mamy i zapewniam, że razem z Wojtkiem zrobimy świetne show. Musicie być tego świadkami! – zaprasza na chorzowski stadion Fajdek.

Tegoroczny Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej będzie naprawdę wyjątkowy, bo takiego zestawienia gwiazd światowej lekkiej atletyki w Polsce jeszcze nie było.

W Chorzowie zmierzą się np. druga najszybsza biegaczka na 200 metrów w historii Shericka Jackson z Shaunae Miller-Uibo. Obie w Eugene zdobyły złoto mistrzostw świata, ale, że na różnych dystansach. Gwiazd będzie cała masa, bo w sumie do Chorzowa wybiera się aż 49 medalistów mistrzostw świata w Eugene, w tym dziewiętnastu złotych! Wśród nich będzie choćby skoczek o tyczce Armand Duplantis, który na zakończenie mistrzostw świata ustanowił nowy rekord świata – 6.21 m. W Chorzowie pokażą się fantastyczni sprinterzy Fred Kerley oraz Trayvon Brommel, a także sprinterki – Shelly-Ann Fraser-Pryce i Ewa Swoboda. W pchnięciu kulą rywalizować będą Ryan Crouser i Joe Kovacs, ale wiadomo, że polskich kibiców przede wszystkim interesować będzie pojedynek najlepszych młociarzy świata, czyli Nowickiego i Fajdka.

Sobotni mityng będzie pierwszą, ale nie ostatnią okazją do rywalizacji dwóch największych młociarzy świata, bo w połowie sierpnia w Monachium Fajdek i Nowicki startować będą jeszcze w mistrzostwach Europy.

– Początkowo planowałem odpuścić start w Monachium, żeby wypocząć i spędzić trochę czasu z rodziną, ale uznałem, że jednak uda się wszystko tak ułożyć, żeby nie trzeba było kończyć sezonu. Dlatego kibice będą jeszcze mogli nas oglądać podczas pojedynków z Pawłem – dodaje Fajdek.

Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej w Chorzowie rozpocznie się w sobotę o godz. 13.30. Rywalizacja młociarzy rozpocznie się o godz. 13.35.

1 2 3Następna strona
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button