REPREZENTACJASIATKÓWKA

Siatkarskie Mistrzostwa Europy 2021 i Mistrzostwa Świata 2022 w Polsce. Znamy miasta-gospodarze

Siatkarskie Mistrzostwa Europy 2021 i Mistrzostwa Świata 2022

Doskonałe wiadomości dla kibiców siatkówki!

CEV Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn 2021 oraz FIVB Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej kobiet 2022 odbędą się między innymi w Polsce. Decyzję o organizacji wydarzeń przekazali podczas konferencji prasowej w Katowicach Premier RP Mateusz Morawiecki i Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk. W spotkaniu wzięli też udział kadrowicze: Jakub Popiwczak, Tomasz Fornal, Jan Nowakowski i Michał Szalacha.

Siatkarskie Mistrzostwa Europy 2021 i Mistrzostwa Świata 2022 odbędą się między innymi w Polsce (fot. Krystian Maj/KPRM)

CEV Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn 2021

CEV Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn odbędą się w dniach 1-19 września 2021 roku. Polska zorganizuje ten turniej wraz z Czechami, Estonią i Finlandią. Mecze CEV EuroVolley 2021 rozgrywane będą w trzech polskich miastach: spotkania fazy grupowej odbędą się w Krakowie, mecze 1/8 i 1/4 finału w Gdańsku, a półfinały oraz mecze o brązowy medal i wielki finał – w Katowicach. Łącznie w Polsce planowanych jest 25 meczów, w tym około 6-10 z udziałem reprezentacji Polski.

W CEV Mistrzostwach Europy 2021 uczestniczyć będą 24 drużyny, które zostaną podzielone na cztery grupy. Wśród startujących zespołów zagwarantowane miejsca mają kraje-gospodarze, a także osiem najlepszych ekip ME 2019, a więc: Serbia, Słowenia, Francja, Rosja, Włochy, Ukraina, Niemcy i Belgia. Stawkę uzupełni 12 drużyn wyłonionych podczas kwalifikacji. Polska otrzymała tytuł organizatora EuroVolley po raz trzeci – w 2013 roku współorganizowaliśmy mistrzostwa z Danią, w 2017 r. byliśmy samodzielnym gospodarzem czempionatu.

Katowice europejską stolicą męskiej siatkówki w 2021 r.

Przyszły rok przyniesie wiele emocji wszystkim kibicom siatkówki. Przed nami przeniesione z powodu koronawirusa letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Jesienią natomiast 24 reprezentacje z Europy, zgodnie z siatkarskim kalendarzem, powalczą o tytuł najlepszej drużyny Starego Kontynentu. Ponad 20 meczów odbędzie się w Polsce, która razem z Czechami Estonią i Finlandią będzie gospodarzem Mistrzostw Europy.

Na krajowych boiskach w Krakowie, Gdańsku i Katowicach zobaczymy reprezentację Polski, która jest obecnym mistrzem świata z 2018 roku.

Tytułu mistrza Europy sprzed dwóch lat będzie broniła reprezentacja Serbii. Nasi siatkarze z mistrzostw organizowanych w 2019 r. przez Belgię, Francję, Holandię i Słowenię wrócili z brązowymi medalami.

FIVB Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej kobiet 2022

Jesienią 2022 roku Polska – wraz z Holandią – zorganizuje FIVB Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej kobiet. Według propozycji Polskiego Związku Piłki Siatkowej wszystkie mecze zaplanowane na terenie naszego kraju odbędą się w jednym mieście dysponującym dwoma halami sportowymi. W turnieju, który planowany jest na drugą połowę września 2022 roku, wezmą udział 24 drużyny z całego świata. Mecz otwarcia i finał mają się odbyć w Holandii, zaś w Polsce rozegrane zostaną mecze dwóch grup oraz ćwierćfinały i półfinał czempionatu. Łącznie w Polsce planowane są 34 mecze, w tym około 5-9 meczów z udziałem reprezentacji Polski.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button