POLSKA

Sezon 2018/2019. Zatrzymano dwóch pijanych narciarzy. Wypadki na stokach narciarskich

Sezon 2018/2019 na stokach narciarskich

Pisaliśmy już o groźnym wypadku na stoku narciarskim w Białce Tatrzańskiej.

Dorosły mężczyzna, zjeżdżający w dół z impetem uderzył w 6-latka, który uczył się jeździć na ratach pod nadzorem ojca. Chłopiec doznał złamania nóg.

Więcej o tym wypadku: „Narciarz” na stoku złamał dziecku nogi. Sprawca poszukiwany. 5 tys. zł nagrody oraz poniżej.

Podczas tego sezonu ujawniono co najmniej 2 przypadki pijanych narciarzy.

Zdarzenia na stokach narciarskich:

31 stycznia 2019 roku na stoku Jaworzyna w Krynicy Zdroju 34-latek z woj. świętokrzyskiego, jadąc na nartach najechał na 12-letnią dziewczynkę, która również zjeżdżała na nartach. Małoletnia w wyniku zdarzenia doznała obrażeń ciała w postaci stłuczenia grzbietu nosa, skręcenia lewego kolana. Sprawca został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie z wynikiem 0,9 promila alkoholu. Postępowanie prowadzi Komisariat Policji w Krynicy Zdroju w kierunku nieumyślnego spowodowania uszczerbku na zdrowiu poniżej dni siedmiu oraz uszkodzenie ciała.

Tatrzańscy policjanci w poniedziałek po zakończeniu ferii zimowych zostali powiadomieni o wypadku, do którego doszło 22 lutego 2019 roku na stoku narciarskim nr 9 Kotelnicy Białczańskiej. Z ustaleń policjantów wynika, że dwóch narciarzy zderzyło się na stoku. Dorosły mężczyzna zjeżdżający w dół z impetem uderzył w 6-latka, który uczył się jeździć na ratach pod nadzorem ojca. Sprawca wypadku nie zatrzymał się, aby sprawdzić czy coś stało się dziecku i odjechał. Rodzic do poszkodowanego wezwał ratowników TOPR-u, którzy udzielili pierwszej pomocy, unieruchomili złamane kończyny, a następnie bezpiecznie przetransportowali je do czekającej już karetki pogotowia. Jak ustalono sprawcą tego wypadku na stoku był około 30-letni mężczyzna. Aktualnie trwają czynności zmierzające do ustalenia sprawcy wypadku. Zawiadomienie w tej sprawie złożył ojciec dziecka po powrocie do miejsca zamieszkania w województwie wielkopolskim. Tego samego dnia zostało ono przesłane do KPP w Zakopanem. Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie wyznaczył nagrodę w wysokości 5.000 zł za informację, która przyczyni się do identyfikacji narciarza, najprawdopodobniej sprawcy wypadku, do jakiego doszło w Białce Tatrzańskiej.

Kolejne zdarzenie o podobnym charakterze, do którego doszło 23 lutego 2019 roku w Kotelnicy Białczańskiej zakończyło się interwencją policyjnego patrolu narciarskiego. Funkcjonariusze usunęli ze stoku nietrzeźwego narciarza, który mając blisko 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu potrącił na stoku 12-letnią dziewczynkę. Ponadto nietrzeźwego narciarza ukarano 500 złotowym mandatem karnym.
(własne, KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button