KONCERTY

Scenozstąpienie – pożegnanie Miuosha. Jimek i goście na Stadionie Śląskim

Scenozstąpienie - koncert

9 czerwca 43 tysiące osób były świadkami pożegnania Miuosha z jego symfonicznymi projektami.

Za nami Scenozstąpienie – największy biletowany koncert polskiego artysty w tym roku, który zwieńczył czteroletnią przygodę katowickiego rapera z NOSPR-em. Podczas widowiska na jednej scenie odbyły się dwa muzyczne spektakle: MIUOSH x JIMEK x NOSPR oraz MIUOSH I SMOLIK I NOSPR. Artystom towarzyszyli wspaniali goście: Katarzyna Nosowska, Piotr Rogucki, Paluch, Kev Fox, Katarzyna Golomska, Natalia Grosiak, Katarzyna Kurzawska, Abradab oraz Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Zaczęło się od wielkiego aplauzu, gdy Jimek i muzycy NOSPR-u wkroczyli na scenę usytuowaną na majestatycznym Stadionie Śląskim. Kiedy po kilku minutach dołączył do nich Miuosh, publiczność wręcz oszalała. Ten niezwykły projekt grany do tej pory głównie w stylowej sali Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia po raz pierwszy zabrzmiał w takim anturażu. Nie zmieniła się jednak artystyczna treść. Hip-hopowe utwory Miuosha zostały przełożone przez Radzimira Dębskiego na język orkiestry, zyskując dzięki temu jeszcze większą głębię. Muzycy zagrali 11 utworów, w tym m.in. „Coronę”, „Nie mamy skrzydeł” oraz „Z Tobą”, podczas którego na scenę wyszła Katarzyna Golomska, a także „Reprezenta” wspólnie z Abradabem. Na koniec Jimek przygotował wielką niespodziankę dla zebranych gości – razem z muzykami NOSPR-u wykonał cieszącą się olbrzymią popularnością „Historię hip-hopu”.

Po przerwie nastąpiła druga część widowiska, za którą odpowiadał katowicko-nadmorski tandem, czyli Miuosh razem ze Smolikiem, wspierani przez muzyków z NOSPR-u. Tym razem ze sceny wybrzmiał rap, w który wmieszano wiele mocnych, rockowych i elektronicznych brzmień, połączonych z symfonicznymi dźwiękami skomponowanymi przez Jana Stokłosę. Na Stadionie Śląskim zabrzmiały m.in. „Neony”, „Nie zapomnij skąd jesteś” wykonany razem z Paluchem, „Close your eyes” wykonany przez Katarzynę Kurzawską, „Tramwaje i Gwiazdy” wspólnie z Katarzyną Nosowską, „Mind the bright lights” w wykonaniu Keva Foxa, „Alunia” i „Miasto szczęścia”, podczas których na scenę wyszła Natalia Grosiak oraz dwa utwory z Piotrem Roguckim i Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, czyli „Traffic” i „Wizje”. Wyjątkowym momentem podczas tej części był utwór „Perseidy”, podczas którego ponad 40 tysięcy telefonów i zapalniczek rozbłysło na Stadionie Śląskim.

Na zakończenie, ku wielkiej radości publiczności, muzycy obu projektów połączyli siły. Na bis na scenie pojawili się Miuosh, Jimek, Smolik oraz muzycy z NOSPR-u i Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, żegnając się z zebranymi utworem „Piąta strona świata”, czym uczcili pamięć bardzo blisko związanego ze Śląskiem Jana „Kyksa” Skrzeka. Miuosh wielokrotnie dziękował publiczności za tak liczne przybycie, a ta nie pozostała dłużna.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button