LOTNICZE NEWSY

Ryanair w Krakowie. 20-milionowy pasażer, 5-lecie bazy, 3 nowe trasy

Ryanair

Ryanair świętował 5-lecie bazy w Krakowie oraz skorzystanie z oferty przewoźnika w stolicy Małopolski przez 20-milionowego pasażera.

Ryanair jest obecny w Krakowie od 2005 roku. W sezonie zima 2018/2019 Ryanair zainaugurował 3 nowe trasy do: Ammanu, Lwowa i Kijowa; tym samym łącznie oferuje niemal 60 tras z Krakowa.

Olga Pawlonka – Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w krajach Europy środkowo-wschodniej i na Bałkanach powiedziała:
„Dziś w Krakowie świętujemy aż z trzech okazji: 5-lecie bazy Ryanaira w Krakowie, 20 milionów pasażerów oraz 3 nowe trasy na zimę do: Ammanu, Lwowa i Kijowa. Ryanair oferuje w Krakowie łącznie niemal 60 tras,
a w tym roku obsłuży 3,5 miliona pasażerów.”

Radosław Włoszek, Prezes Kraków Airport powiedział:
„Rozwój bazowego przewoźnika w Kraków Airport potwierdza dobrą współpracę, a to przedkłada się na rozwój gospodarki Małopolski i Krakowa. Ryanair zakłada bazy w większości znaczących portów w Europie, tym bardziej cieszy obecność przewoźnika w Balicach i jego szeroka oferta połączeń prosto z Krakowa na trzy kontynenty.”

Ryanair świętował 5-lecie bazy w Krakowie (fot. Kraków Airport)

20-milionowy pasażer został wyróżniony voucherem na dowolne połączenie dla dwóch osób z siatki połączeń Ryanaira z Krakowa. Pasażerowie jubileuszowego rejsu z Ammanu (Jordania) do Krakowa otrzymali breloki z dedykowaną grafiką, dodatkowo pakiety gadżetów Kraków Airport trafiły do 5 pasażerów.

Ryanair był jednym z pierwszych przewoźników niskokosztowych w Kraków Airport. Jest obecny w Krakowie od 2005 roku, z jego oferty skorzystało już 20 mln pasażerów. W 2013 r. przewoźnik założył tutaj swoją bazę, do tej pory zainwestował w nią około 500 milionów USD. W Kraków Airport bazuje 5 samolotów; co przekłada się na 150 miejsc pracy bezpośrednio w bazie – piloci oraz załoga pokładowa. Funkcjonowanie bazy Ryanair w Kraków Airport przekłada się na powstanie około 2625 pośrednich miejsc pracy (na lotnisku, w handlu, gastronomii, usługach itp.). W tym roku z oferty Ryanaira w Krakowie skorzysta 3,5 mln pasażerów.

SEZON ZIMA 2018/2019

Rozkład lotów linii lotniczej Ryanair w Krakowie w sezonie zima 2018/2019:

3 nowe trasy: Amman (2 x tyg.), Lwów (3 x tyg.), Kijów (3 x tyg.);
niemal 60 tras;
3,5 mln pasażerów rocznie;
2.625* miejsc pracy.

Pasażerowie mogą zarezerwować loty w najniższych cenach oraz korzystać z ostatnich udogodnień wprowadzonych w ramach program “Always Getting Better” jak:
Obniżona opłata za przewóz bagażu rejestrowanego: – 120 zł x 20kg
– 38 zł x 10kg
Ryanair Rooms i zwrot 10% w punktach na loty;
Ryanair Transfers – jeszcze większy wybór transferów z nowym partnerem Car Trawler.

*Dane ACI potwierdzają 750 niebezpośrednich miejsc pracy na lotniskach międzynarodowych na 1 mln pasażerów
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button