LOTNICZE NEWSY

Ryanair. 4 nowe trasy z Polski na Ukrainę

Ryanair w Polsce

Ryanair poinformował o uruchomieniu 4 nowych tras z Polski na Ukrainę.

Trasa, częstotliwość, sezon

Kraków – Charków, 2 x tygodniowo, Lato 2019 (od czerwca)

Kraków – Odessa, 2 x tygodniowo, Lato 2019 (od czerwca)

Katowice – Odessa, 3 x tygodniowo, Zima 2019/2020

Wrocław – Odessa, 2 x tygodniowo, Zima 2019/2020

Pasażerowie mogą teraz zarezerwować loty nawet do marca 2020 roku oraz korzystać z jeszcze niższych cen biletów i kolejnych udogodnień:

· Najtańsze loty -znajdź tańszy lot w ciągu najbliższych 3 godzin, zwrócimy różnicę oraz 5€ na konto MyRyanair

· Punktualność – nasza punktualność to 90% (z wyłączeniem ATC)

· Nowe samoloty MAX – nowe wnętrza kabin, więcej miejsca na nogi, więcej miejsc, najbardziej ekologiczna linia lotnicza – już w kwietniu

· Specjalny Dział Obsługi Klienta – odszkodowania z tytułu EU261 rozpatrywane są w ciągu 10 dni, pomoc 24/7, uproszczona procedura – 2 minuty

· Udogodnienia w zakresie procedury rezerwacyjnej – możliwość dokonywania zmian do 48 godzin od czasu rezerwacji

· Udogodnienia środowiskowe – program równoważenia skutków emisji dwutlenku węgla, w ciągu 5 lat linia lotnicza wolna od plastiku

· Nowa opcja podróży Ryanair – opłata roczna w wysokości €199 za wybór miejsca, fast-track oraz priorytet wejścia na pokład dla często podróżujących.

· Udogodnienia na stronie internetowej – nowa wyszukiwarka cen, bilety na imprezy sportowe, przewodniki turystyczne na życzenie

Olga Pawlonka, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w krajach Europy środkowo-wschodniej i na Bałkanach powiedziała:

„Cieszymy się bardzo z ogłoszenia nowych tras. Połączenia z Krakowa będą realizowane od czerwca 2019 roku, natomiast z Katowic i Wrocławia od października 2019 roku.”

Wrocław – Odessa

Będzie to pierwsze połączenie ze stolicy Dolnego Śląska bezpośrednio nad Morze Czarne. Wiadomo już, że samoloty na nowej trasie z wrocławskiego lotniska będą latały dwa razy w tygodniu, we wtorki i w soboty.

– Odessa, nazywana perłą Morza Czarnego, to kierunek niezwykle atrakcyjny turystycznie. Terminy lotów umożliwiają dogodne zaplanowanie kilkudniowego wyjazdu – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

Odessa pod wieloma względami jest niepowtarzalna. Przez cały rok turystów przyciąga tu stare miasto, w tym miejsca znane m.in. z wielu filmów oraz literatury. Natomiast latem w samej Odessie i okolicach nie brakuje słońca i można korzystać z szerokich piaszczystych plaż oraz ciepłego morza.

Dodajmy, że połączenie do Odessy będzie już szóstym kierunkiem wschodnim z Wrocławia. Pozostałe to: Lwów, Charków, dwa połączenia do Kijowa (lotniska Żuliany i Boryspol) oraz gruzińskie Kutaisi.

– Przewoźnicy dostrzegają stale rosnący potencjał tych kierunków. Odessa, jako duża i ważna metropolia w tej części Europy, znakomicie uzupełnia siatkę połączeń wschodnich z Wrocławia – dodaje Jarosław Sztucki.

Przypomnijmy, że już 31 marca w Porcie Lotniczym Wrocław w życie wchodzi rozkład lotów na lato 2018. Podróżni będą mieli do dyspozycji łącznie 83 połączenia, w tym 18 atrakcyjnych kierunków południowych.

Katowice – Odessa

Loty do Odessy rozpoczną się 29 października br. i realizowane będą trzy razy w tygodniu: w każdy wtorek, czwartek i sobotę. Na ten moment linie lotnicze zapowiedziały uruchomienie z Pyrzowic w 2019 roku już szesnastu nowych tras.

Ogłaszając połączenie do Odessy Ryanair kontynuuje dynamiczny rozwój w Katowice Airport. W połowie marca br. przewoźnik zapowiedział, że od rozkładu zima 2019 (przełom października i listopada) otworzy w Pyrzowicach bazę z dwoma 189-miejscowymi Boeingami 737-800NG i uruchomi jedenaście nowych połączeń: Bolonię, Brindisi, Cork, Dortmund, Göteborg, Katanię, Kijów, Kolonię/Bonn, Manchester, Oslo-Torp i Pafos.

W rozkładzie lato 2019 linia oferuje z Katowice Airport sześć kierunków: Ateny, Birmingham, Dublin, Edynburg, Londyn-Stansted i Mediolan-Bergamo. Wszystkie trasy z tegorocznej, letniej siatki dostępne będą także w rozkładzie zimowym. W sumie w rozkładzie zima 2019/2020 Ryanair zaoferuje z Katowice Airport rekordową, obejmującą 18 kierunków, siatkę połączeń regularnych.

Nowe trasy z Katowice Airport pojawią się w tym roku także w ofercie linii lotniczej Wizz Air. W szczycie tegorocznego sezony wakacyjnego, przewoźnik uruchomi z Pyrzowic trzy nowe, sezonowe hiszpańskie kierunki. W czwartek 25 kwietnia br. Wizz Air zainauguruje połączenie na Fuerteventurę, 15 czerwca br. wystartuje trasa do Santander, a 17 czerwca br. przewoźnik zaplanował pierwszy lot z Pyrzowic do Valencii/Castellón. Ponadto na 16 września br. zaplanowano inaugurację całorocznego połączenia do norweskiego Alesund.

Trwa dynamiczny rozwój siatki połączeń regularnych z Katowice Airport. Linie lotnicze w ostatnim czasie zapowiedziały uruchomienie z naszego portu aż szesnastu tras rozkładowych. Odessa to już dwunasty, nowy kierunek, zapowiedziany przez Ryanaira z Pyrzowic w tym miesiącu. Decyzja o otwarciu połączenia do stolicy obwodu odeskiego powoduje, że w rozkładzie zima 2019, siatka połączeń na Ukrainę z pyrzowickiego lotniska obejmować będzie pięć tras. Warto podkreślić, że Katowice Airport był pierwszym w gronie polskich lotnisk regionalnych, z którego przewoźnik niskokosztowy uruchomił połączenia na Ukrainę. Trasa linii lotniczej Wizz Air do Kijowa, najpierw na lotnisko Boryspol, następnie zamienione na Żulany, wystartowała już w styczniu 2009 roku i od tamtej pory, do chwili obecnej, nieprzerwanie jest dostępna w naszej siatce połączeń. Do 2017 roku włącznie, z tego kierunku korzystało od 37 do 54 tysięcy pasażerów rocznie. Wyraźny wzrost przewozów na Ukrainę zanotowaliśmy w minionym roku, kiedy to z Pyrzowic zainaugurowano połączenia do Charkowa i Lwowa. W 2018 roku z trzech kierunków ukraińskich skorzystało rekordowe, prawie 100 tysięcy pasażerów. W związku z decyzją Ryanaira o uruchomieniu w październiku br. tras do Kijowa-Boryspol i Odessy prognozujemy, że w 2019 roku na kierunkach ukraińskich przewieziona zostanie z i do Pyrzowic rekordowa liczba podróżnych, sięgająca nawet ok. 140 tysięcy. – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA.

Katowice Airport należy do grona największych lotnisk regionalnych w Polsce. W 2018 roku z jego siatki połączeń skorzystało rekordowe 4,84 mln podróżnych. Lotnisko jest krajowym liderem w segmencie przewozów czarterowych i regionalnym w przewozach cargo. Prognozuje się, że w roku 2019, po raz pierwszy w historii, zostanie tu obsłużonych ponad 5 mln pasażerów w roku kalendarzowym. Siatka połączeń regularnych, czarterowych i cargo Katowice Airport w szczycie sezonu obejmować będzie ponad 130 tras.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button