WARSZAWA

Rusza kampania „Dodaj miastu (od)blasku!”. Bądź widoczny na ulicy!

Bądź widoczny na ulicy!

Jesienna aura, wcześnie zapadający zmrok, ciemne kurtki i płaszcze, a często także duże parasole zasłaniające większą część tułowia.

Wszystko to sprawia, że jesteśmy znacznie gorzej widoczni na drodze. Szczególnie o tej porze roku warto pomyśleć o odblasku, który niejednemu pieszemu uratował już życie. Rusza kampania, która będzie do tego zachęcać.

– Bezpieczeństwo pieszych w Warszawie sukcesywnie poprawia się między innymi dzięki budowie aktywnych przejść, doświetlaniu ulic i stosowaniu innych rozwiązań, które zmuszają kierowców do zmniejszenia prędkości. Wciąż jednak dochodzi do zbyt wielu wypadków z udziałem pieszych, których przyczyną w okresie jesienno-zimowym często jest niezauważenie przechodnia przez kierującego pojazdem. Dlatego też chcemy przypomnieć warszawiakom, jak ważną rolę dla bezpieczeństwa pełnią nawet małe elementy odblaskowe – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Mimo, że zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym pieszy ma obowiązek nosić elementy odblaskowe jedynie poruszając się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, to warto je zakładać zawsze, kiedy po zmroku wychodzimy na ulicę.

Niewielki odblask przytwierdzony do ubrania, torebki, plecaka itp. sprawia, że kierowcy mogą dostrzec pieszego nawet pięć razy wcześniej niż osobę bez elementów odblaskowych. Mieszkańcom Warszawy o tym jak ważne dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym są odblaskowe – zawieszki, opaski i kamizelki itp. – będzie przypominać kampania „Dodaj miastu (od)blasku!”, która rusza z początkiem listopada. Warszawiacy zobaczą grafiki z hasłem „Bądź widoczny na ulicy” m.in. na plakatach umieszczonych na wiatach przystankowych, a także na ekranach w pojazdach komunikacji miejskiej. Dodatkowo temat używania odblasków będzie szczególnie popularyzowany podczas spotkań m.in. z seniorami i młodzieżą.
(UMW)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button