RÓŻNOŚCI

Runmageddon Wrocław. Piąte urodziny, ekstremalna rywalizacja

Runmageddon Wrocław

Ponad 8000 startujących wystartowało w Runmageddonie Wrocław.

Trasy tej edycji urzekły zróżnicowaniem przeszkód i dobrym biegowym terenem. Podczas weekendowanego wydarzenia reaktywowany został Runmageddon Games, a organizator ekstremalnego wyzwania obchodził 5 urodziny.

W sobotę 13 kwietnia 2019 r. Niespełna 4000 uczestników stanęło na starcie formuły Rekrut i zdecydowało się pokonać 6 kilometrowy tor z trzydziestu przeszkód. Startujący rozpoczynali swoją przygodę z ujeżdżalni i tam ją kończyli, ale zanim dobiegli do mety czekała ich ekstremalna przygoda. Wspinali się na wysokie ścianki, na drewniane domki, ślizgali się na „Zjeżdżalni”, wskakiwali do Indiany XXL, czołgali pod zasiekami. Pokonanie każdej z tych przeszkód było niezwykłym wyzwaniem. Jednak dzielni Runmageddończycy, mimo niskiej, jak na kwiecień, temperatury triumfowali mokrzy i podekscytowani swoim sportowym osiągnięciem.

– To było naprawdę coś. Nie przypuszczałam, że to zrobię, ale udało się pokonałam wszystkie przeszkody, jedne mniej, drugie bardziej. Ale próbowałam i nie wystraszyła mnie nawet Lodowa. Było nieziemsko, a teraz mogą już cieszyć się swoim medalem, determinacją i odwagą. Jestem prawdziwą Runmageddonką! – wołała radośnie Agnieszka tuż za linią mety.

Niedziela przywitała Runmageddończyków cieplejszą temperaturą. O godzinie 8:30 wystartowała pierwsza seria 3-kilometrowej formuły Intro z 15 przeszkodami. Na starcie pojawiły się osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z Runmageddonem, zaś o 11:20 rozpoczęły się starty najdłuższej formuły 12 kilometrowego Classic’a najeżonego 50 przeszkodami. Dużą popularnością cieszył się także Runmageddon Kids, dzieci zarówno w chłodną sobotę jak i słoneczną niedziele pokonywały trasę 1 kilometra najeżonego około 10 przeszkodami. Mali bohaterowie przeskakiwali przez doły, wspinali się na ścianki, biegli małą rzeką oraz zjeżdżali na wodnej zjeżdżalni. Pełni determinacji dobiegali do mety, gdzie czekał na nich medal Runmageddonu Kids.

– Na początku, mój syn był lekko onieśmielony, ale po 100 metrach zaczął podążać za kolegami i koleżankami i nawet ich wyprzedzał. Był szczęśliwy , mokry i brudny. Poradził sobie z jego pierwszym sportowym wyzwaniem i zadowolony otrzymał medal małego Runmageddończka – mówi mama Teo, który pierwszy raz wystartował w formule Kids w grupie wiekowej 4-5 lat.

Organizator ekstremalnego wyzwania obchodził 5 urodziny. Prezesi RMG (fot. org.)

Ostra rywalizacja do ostatniej sekundy – Runmageddon Games

Niezwykle widowiskowa, mordercza konkurencja sportowa wymagająca siły, zwinności i wytrzymałości, tak określić można to, co zadziało się na torze historycznego, urodzinowego Runmageddonu Games. Po trzech latach Runmageddończycy mieli okazję zmierzyć się na specjalnie przygotowanym, krótkim, bo około 50 metrowym torze z 10 przeszkodami. Zadaniem zawodników było pokonanie odcinka w dwie strony w jak najszybszym czasie. Musieli wspiąć się na linę, na skośną ściankę, pokonać „Harfę”, „Rig”, „Combosa” oraz „Hope to Rope”. Odbyć spacer z obciążeniem, przerzucać wielkie opony i przeczołgać się pod zasiekami. Liczył się czas. W sobotę finałowa rywalizacji toczyła się między Tomaszem Prykowskim reprezentantem Runmageddonu a mistrzem dziesięciu edycji Runmageddon Games w latach 2015-2016 Wojciechem Sobierajskim. Po zaciętej walce wygrał Tomasz Prykowski. W niedzielę na starcie finału stanęli bracia: starszy Wojciech i młodszy Bolek Sobierajski, którzy rywalizowali ze sobą o pierwsze miejsce. Zażarta walka miedzy nimi toczyła się do ostatniej sekundy. Finalnie zwyciężył Wojciech Sobierajski, wracając tym samym na tron jako mistrz Runmageddonu Games.

Najlepsi z najlepszych – Seria Elite

W sobotę, zawodowcy, dla których Runmageddon to prawdziwa, sportowa rywalizacja ścigali się na trasie 6 kilometrów z ponad 30 przeszkodami. Tego dnia najlepszymi okazali się być z mężczyzn: Wojciech Wojtyszyn (xRunners), Wojciech Brzoskwinia (Husaria Race Team), Kamil Urbański (Nextreme). Wśród kobiet wygrały, kolejno: Aleksandra Grobelna (xRunners), Iza Wysłuch (xRunners) i Paulina Gawroniuk (Ex team). Drugiego dnia profesjonalni biegacze przeszkodowi stanęli przed zadaniem pokonania formuły Classic 12 kilometrów i ponad 50 przeszkód. Najszybszymi byli: Tomasz Oślizło (Husaria Race Team), Tomasz Krawczyk (Husaria RT), Mateusz Salamon (Power Training). Wśród Pań triumfowały reprezentantki xRunners, najlepsza okazała się być Aleksandra Grobelna, zaś drugie miejsce zajęła Iza Wysłuch.

Podczas Runmageddonu Wrocław, organizator zapowiedział, że jeszcze w tym roku cykl ekstremalnych biegów z przeszkodami powróci do Wrocławia i otworzył zapisy na Finał Ligii Runmageddonu Wrocław, który odbędzie się w dniach 19-20 października br.

Kolejna edycja Runmageddonu odbędzie się w Ełku już na majówkę (1-3 maja 2019 r.), tam Runmageddończycy z całej Polski będą mieli okazję spędzić niezapomniany czas podczas trzydniowego eventu. Następnie Runmageddon zagości w Krakowie w weekend 11-12 maja, a kolejny odbędzie się w Warszawie (25-26 maja) podczas sportowych targów GO Active Show. W czerwcu osoby chętne będą mogły spróbować swoich sił w morskiej edycji w Gdyni w dniach 8-9 czerwca oraz w poznańskim wydarzeniu zaplanowanym na 22-23 czerwca. Lipiec przyciągnie Runmageddończyków do Gliwic, gdzie w dniach 6-7 lipca odbędzie się kolejna edycja Runmageddonu, a w sierpniu fani ekstremalnej rozrywki spotkają się w Szczecinie i Łodzi.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button