CIEKAWOSTKI

Runmageddon w Wielkopolsce. Dostępna formuła – Micro

Runmageddon

Już w najbliższą sobotę, 13 października br. mieszkańcy Śremu i okolic będą mieli okazje po raz pierwszy zmierzyć się z trasą Runmageddonu, który odbędzie się na stadionie ŚKM Warta Śrem przy ulicy Poznańskiej 15.

Dostępna formuła – Micro, to dwukilometrowa trasa z ponad 10 przeszkodami.

Jeden z mieszkańców Śremu – Tomasz Żak, jest bardzo aktywnym biegaczem Runmageddonu. Wystartował do tej pory aż w 19-stu Runmageddonach. W tym w Maroku pokonując morderczą trasę po Saharze i, w Gruzji, mierząc się z wymagającymi górami Kaukazu. Kiedy udało mi się uzbierać środki na Saharę postanowiłem odpalić akcję złotówki za kilometry. Zasada była bardzo prosta – za każdy przebiegnięty przeze mnie kilometr pustyni znajomi wpłacali złotówkę na fundacyjne konto Zuzi – dziewczynki z mojego rodzinnego miasta z zespołem Wolfa-Hirschorna. Akcję wsparł sam Jerzy Dudek i Jaro Bieniecki. Z kolei na Kaukazie, na który pojechałem dzięki firmie Wawel, rzecz wyglądała zgoła inaczej. Fani Wawelu na Facebook’u każdego dnia oddawali głosy na wybrane domy dziecka. Do tych z największą ilością głosów trafi masa słodyczy oraz darmowe starty w Runmageddon Kids.- opowiada Tomasz Żak. To jego pasja i zaangażowanie sprawiło, że organizatorzy postanowili zorganizować bieg w Śremie.

Na wszystkich zawodników czekać będzie ponad 10 wymagających przeszkód. Trasa rozpoczyna się na stadionie ŚKM Warta Śrem, następnie będzie biegła przez pobliski lasu, gdzie uczestnicy pokonywać będą kolejne przeszkody. Na ich drodze stanie między innymi: mini Komandor, Harfa z oponami, Ścianka prosto do wody, Ściana z opon czy mini Fireman. Meta trasy również znajduje się na terenie stadionu, w miejscu, z którego przybywający kibice będą mogli podziwiać zmagania z ostatnimi przeszkodami i pełne radości finisze uczestników Runmageddonu Micro Śrem.

Na najmłodszych zawodników, w wieku 4-11 lat, czeka Runmageddon Kids czyli 1 kilometr i ponad 10 przeszkód. Trasa dla dzieci usytuowana jest tuż obok stadionu i tak jak trasa dla dorosłych biegnie przez las.

Serie dla dorosłych startować będą od godziny 10:00, co 15 minut, do godziny 12:00 kiedy na trasę wybiegnie ostatnia z fal Runmageddonu Micro Śrem. Tak samo jak dorośli, o godzinie 10:00 swoje biegi rozpoczną dzieci, które startować będą co 20 minut. Ostatnia seria Runmageddonu Kids stanie na linii startu o godzinie 12:40.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button