CIEKAWOSTKI

Runmageddon Gdańsk 2018. Rekord na Pomorzu

Runmageddon Gdańsk

Podczas Runmageddonu Gdańsk padł rekord liczby uczestników morskiej edycji ekstremalnego biegu przez przeszkody.

Wzięło w nim udział ponad 7 700 osób, w tym 6000 dorosłych i 1700 dzieci. Gdańska edycja cieszyła się bardzo dużą liczbą startujących, ale także podbiła serca kibiców, mieszkańców oraz turystów nadmorskiego kurortu.

Runmageddon rozpoczął się w piątek startem specjalnych serii Runmageddonu Kids dla uczniów gdańskich szkół. W wydarzeniu wzięło udział około 300 dzieci, które z radością uczestniczyły w ekstremalnej zabawie. W sobotę rano, kiedy na starcie pojawili się pierwsi uczestnicy Runmageddonu, jeszcze nic nie zapowiadało, że za kilka godzin wydarzenie przyciągnie tysiące fanów ekstremalnego sportu. Tuż przed południem w Miasteczku Kibica zrobiło się pełno. Kibice przybywali tłumnie, by na własne oczy zobaczyć siłę i charakter Runmageddończyków biegnących w formule Rekrut, czyli 6 kilometrowym dystansie z ponad 30 przeszkodami.

Jedną z uczestniczek formuły była także Miss Polonia 2017 Agata Biernat, która poprowadziła także rozgrzewkę dla startujących.

Dobre położenie miasteczka pozwoliło odwiedzającym obserwować z zapartym tchem, jak startujący pokonują kolosa Oponeo, Multirig, czy gwiazdę wśród przeszkód Pro skater’a. – Na Runmageddon przywiodła nas ciekawość, słyszeliśmy już dużo o tym wydarzeniu i chcieliśmy zobaczyć, co tam tak naprawdę się dzieje. To co widzieliśmy zrobiło na nas wrażenie. Ludzie wspinali się po różnych metalowych konstrukcjach, przedzierali przez przeszkody z opon, później wbiegali na chyba aż 4 metrową rampę tak jakby w ogóle się nie bali, a następnie z niej schodzili i biegli dalej do kolejnej przeszkody. Ich sprawność i determinacją naprawdę były niesamowite. A najbardziej zaciekawił fakt, że pomagali sobie nawzajem i, że nie poddawali się nawet, gdy jakąś przeszkoda była ponad ich siły. – opowiada Jan mieszkaniec Gdańska. Wieczorem pierwszego dnia ponad 500 osób zmierzyło się z nocną wersją formuły Rekrut i przemierzało park, plaże po ciemku pokonując przeszkody. Niedziela była dniem dla uczestników najdłuższej formuł Classic, 12 kilometrów i co najmniej 50 przeszkód oraz najkrótszej Intro, 3 kilometry i minimum 15 przeszkód. Ten dzień również przyciągnął kibiców, którzy korzystali z ładnej pogody i odpoczywali w strefie Chillout jednocześnie podziwiając pokonujących przeszkody Runmageddończyków. Magia wydarzenia udzielała się wszystkim nawet dzieciom, które obserwując swoich rówieśników pokonujących przeszkody Runmageddonu Kids, prosiły rodziców, by zapisali ich na start.

– Morski Runmageddon po raz kolejny został ciepło przyjęty przez startujących i kibiców. Stanowił intrygujące wyzwanie dla Runmageddończyków oraz zyskał sympatię mieszkańców Pomorza. Dziękujemy Miastu Gdańsk, że mogliśmy zorganizować nasz ekstremalny bieg właśnie tutaj. Trasy nadmorskie należą do jednych z bardziej ulubionych tras Runmageddończyków, dlatego chętnie wrócimy też na Pomorze w przyszłym roku – mówi prezes Runmageddonu Jaro Bieniecki, który w niedzielę wystartował w jubileuszowym 50-tym Runmageddonie.

– Bardzo się cieszę, że gdańska edycja Runmageddonu cieszyła się tak ogromnym zainteresowaniem zarówno startujących jak i kibiców. Ta impreza, jak chyba żadna inna łączy w sobie ducha zdrowej, sportowej rywalizacji z ideą pomagania sobie nawzajem. Wola walki, pokonywanie własnych słabości przy jednoczesnym dostrzeganiu potrzeb innych to bardzo pożądana postawa we współczesnym świecie. Cieszę się, że mogliśmy w Gdańsku gościć imprezę, która oprócz dobrej zabawy, kształtuje ważne cechy charakteru i promuje zdrowy tryb życia. – mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Zwycięzcy Runmageddonu Gdańsk

W seriach Elite formuły Rekrut (6 km, 30+), czyli biegu dla zawodników walczących o najlepszy czas, zwyciężyli: wśród kobiet Maria Jankowska, która dotarła na metę z czasem 1 godzina, 5 minut i 33 sekundy, wśród mężczyzn Sylwester Wilk przebiegając dystans Rekruta w 41 minut i 39 sekund. Drugie zajęli: Magdalena Sobesto oraz Zbigniew Ziober, a trzecie: Anna Raczyńska i Marcin Ćwirzeń.

W serii Elite formuły Classic (12 km, 50+) najlepsi okazali się być: wśród Pań ponownie Maria Jankowska z czasem 2 godziny, 5 minut i 4 sekundy oraz z Panów, Tomasz Krawczyk z czasem 1 godzina, 29 minut i 14 sekund. Kolejne, drugie zdobyła Magda Krause i Marcin Ćwirzeń, zaś trzecie do Agnieszka Koziak i Raman Katolikau.

Jesienne Runmageddony

Runmageddon Gdańsk zapoczątkował jesienne eventy, W następny weekend odbędzie się Runmageddon Warszawa, a za dwa tygodnie Runmageddon Wałbrzych. Z przeszkodami będzie się też można zmierzyć październiku w Kocierzu gm. Andrychów oraz na Kaukazie, gdzie odbędzie się druga w historii Runmageddonu edycja poza granicami Polski (pierwsza miała miejsce w marcu na Saharze). Więcej informacji i zapisy na www.runmageddon.pl
(org., fot.  Miss Polonia 2017 Agata Biernat )

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button