INNEREPREZENTACJA

Rugby Europe Championship. Historyczne zwycięstwo Polaków. Kolejny mecz z Niemcami

Gdynia

Debiutująca na poziomie Rugby Europe Championship reprezentacja Polski odniosła swoje pierwsze, historyczne zwycięstwo, pokonując Belgię 21:15 (8:5).

Dzięki temu „Biało-Czerwoni” zajęli trzecie miejsce w grupie i teraz w meczu o miejsca 5-8 zmierzą się z Niemcami. Spotkanie zaplanowano na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni, w niedzielę 5 marca o godzinie 20:00.

Historyczny triumf

Reprezentacja Polski po raz pierwszy, od kiedy rozgrywki na Starym Kontynencie funkcjonują w obecnym formacie, awansowała do Rugby Europe Championship. Na początek zmierzyli się z finalistami tegorocznego Pucharu Świata Rumunami i Portugalczykami. I szczególnie od tego drugiego zespołu odebrali surową lekcję, przegrywając 3:65.

Jednak Christian Hitt i jego podopieczni od początku podkreślali, że w tym sezonie chcą zebrać jak najwięcej cennego doświadczenia. Starcia z wyżej notowanymi rywalami to znakomita okazja, by sprawdzić, jak dużo brakuje nam jeszcze do europejskiej czołówki i uwidocznić elementy, nad którymi należy pracować.

Kibice nieśmiało wspominali, że akurat z Belgią będzie szansa powalczyć o korzystny wynik. Co prawda w poprzednim sezonie, jeszcze w Rugby Europe Trophy dość wyraźnie przegrali z tym zespołem, ale różnica umiejętności wcale nie była tak duża, stąd nadzieje fanów i samych zawodników. Za nadziejami poszły czyny i po bardzo wyrównanym spotkaniu Polska wygrała 21:15. „Biało-Czerwoni” wykazali się ogromną wolą walki, pokazali też dobrą grę w formacji młyna, dzięki czemu odnieśli historyczny triumf, dający nam szansę na kolejne spotkanie na własnym boisku.

– To było ciężkie spotkanie, oparte na grze formacji młyna. Udało nam się zdominować Belgów w autach i młynach, no i trochę złamać ich mentalnie. Jest to drużyna często grająca nie do końca czyste rugby, ale w sobotę szybko dostali informacje, że jesteśmy jedną drużyną i każdy pójdzie za drugim w ogień. Według mnie to były główne elementy, które zdecydowały o zwycięstwie – ocenił po spotkaniu wracający do kadry Aleksander Nowicki.

Pora na Niemców

Co czeka nas dalej? Podopieczni trenera Chrisa Hitta powalczą o miejsca 5-8. Dzięki temu, że zajęli trzecie miejsce w grupie, wywalczyli przywilej gry na własnym terenie. W półfinale zaplanowanym na niedzielę 5 marca o godz. 20:00 zmierzą się w Gdyni z czwartą drużyną grupy A Niemcami. Drugą parę utworzą Holandia i Belgia.

Niemcy to zespół, który również w tym sezonie awansował do Rugby Europe  Championship. W ostatnim starciu Polacy wygrali 21:16, a spotkanie było popisem umiejętności Wojciecha Piotrowicza, który zdobył wszystkie punkty z podstawki. Oglądaliśmy wówczas w Gdyni twardo grających „Biało-Czerwonych”. Na początku marca nikt nie miałby nic przeciwko, by sytuacja powtórzyła się.

Niezależnie od wyniku tego meczu na koniec rozgrywek Polaków czeka podróż do Amsterdamu, gdzie rozegranie zostanie faza finałowa. Nasz zespół ma szansę powalczyć o piątą lokatę, która byłaby naprawdę dużym sukcesem całego naszego rugby.

W tym sezonie żadna z drużyn nie spadnie z Rugby Europe Championship, tak że podopieczni Christiana Hitta mogą przygotowywać się do kolejnych meczów bez zbędnej presji. Nie oznacza to jednak, że nie zrobią wszystkiego, by odnieść kolejne zwycięstwo. W końcu apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button