KONCERTYMUZYKAPOZOSTAŁE

Rotterdam gospodarzem Eurowizji w 2020 roku. Znamy termin

Poznaliśmy gospodarza Eurowizji 2020

Rotterdam będzie gospodarzem Konkursu Piosenki Eurowizji 2020.

Półfinały odbędą się 12 i 14 maja oraz Wielki Finał 16 maja 2020 roku.

Po tym, jak Duncan Laurence wygrał Konkurs Piosenki Eurowizji 2019 w Tel Awiwie przyszedł czas, by ogłosić, które holenderskie miasto będzie gospodarzem 65. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Rotterdam pokonał w „boju” południowo-holenderskie inne miasto – Maastricht.

Odnosząc się do trudnej decyzji między Maastricht a Rotterdamem, Jon Ola Sand, dyrektor wykonawczy EBU ds. Konkursu Piosenki Eurowizji, powiedział: „Rotterdam wykazał się fantastycznym entuzjazmem i zaangażowaniem oraz ma odpowiednie zaplecze do przyjęcia delegacji z ponad 40 krajów w maju przyszłego roku.”

W sumie pięć holenderskich miast i regionów rywalizowało o organizację największego na świecie wydarzenia z muzyką na żywo, które w 2019 r. przyciągnęło ponad 180 milionów widzów na całym świecie.

Holandia będzie gospodarzem Konkursu po raz piąty. Wcześniej organizowała Konkurs Piosenki Eurowizji w Hilversum, Amsterdamie i dwukrotnie w Hadze.

O Rotterdamie

W Rotterdamie mieszka 634 tys. 660 osób. 65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w Rotterdam Ahoy, centrum kongresowe. Projekt areny, zainspirowany portem i żeglugą w Rotterdamie, zdobył wiele nagród krajowych i międzynarodowych.

Rotterdam jest największym miastem portowym w Europie.

Południowa Holandia, prowincja, w której znajduje się Rotterdam, jest najbardziej wielokulturowym regionem w Holandii. Samo miasto jest domem dla 174 narodowości, a wszystkie kraje uczestniczące w Konkursie Piosenki Eurowizji są reprezentowane przez miejscową ludność.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button