Rosyjscy pranksterzy kolejny raz zadrwili z Dudy. Myślał, że rozmawia z Macronem

Andrzej Duda ośmieszony

Andrzej Duda po raz drugi został ośmieszony przez ruskich trolli!

Miał niby rozmawiać telefonicznie z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.

Ta „konwersacja” trwała aż 7,5 minuty. Duda nawet nie zorientował się, że „Macron” ma rosyjski akcent i jakoś dziwnie mówił po angielsku.

Okazało się, że rozmawiał z rosyjskimi pranksterami. Jeden z nich udawał Macrona.

Pranksterzy Vovan i Lexus (Władimir Kuzniecow i Aleksiej Stolarow) kolejny raz zadrwili z Dudy.

W nagraniu słyszymy jak Duda mówi o wszystkim co wie na temat wybuchu w Przewodowie.

W lipcu 2020 roku satyrycy udawali sekretarza generalnego ONZ António Guterresa. Wtedy pytali się prezydenta m.in. o Donalda Tuska.


Komikom udało się już porozmawiać m.in. z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, prezydentem Białorusi Aleksandrem Łukaszenką czy brytyjskim księciem Harrym.

Komunikat Kancelarii Prezydenta RP

„Po eksplozji rakiety w Przewodowie, w czasie trwających łączeń z głowami państw i szefów rządów doszło do połączenia z osobą podającą się za prezydenta Francji Emmanuela Macrona. W trakcie połączenia Prezydent Andrzej Duda zorientował się po nietypowym sposobie prowadzenia rozmowy przez rozmówcę, że mogło dojść do próby oszustwa i zakończył rozmowę.

Po tym połączeniu Kancelaria Prezydenta RP niezwłocznie podjęła we współpracy z odpowiednimi służbami działania wyjaśniające.”

Duda co potrafi robić to jedynie wszędzie klęczeć, chodzić do księży (Polska jest świeckim krajem), robić stand-upy, jeździć na „wycieczki”, podpisywać wszystko co PiS każe, itd.

Przykład tylko z wczoraj…

Strefa Kibica z udziałem Prezydenta RP i żołnierzy

W 11 Pułku Artylerii w Nowej Łuce Andrzej Duda i szef MON wicepremier Mariusz Błaszczak razem z żołnierzami, funkcjonariuszami Straży Granicznej i Policji, którzy pełnią służbę przy wschodniej granicy, oglądali pierwszy mecz polskiej reprezentacji na mundialu. Polska zremisowała 0:0 z Meksykiem.

– Oczywiście chciałbym, żeby nasi wygrali. Nie udało się, jest remis. Bardzo się cieszę, że mamy punkt, bo to jest bardzo ważne na Mistrzostwach Świata. Liczy się każdy punkt. Mam nadzieję, że z tych niedostatków gry, które były, wszyscy widzieli, nasi też wyciągną wnioski. Ale to nie był zły mecz – mówił prezydent odpowiadając na pytanie o ocenę spotkania Polska–Meksyk.

Prezydent podpisał ustawę o przedłużeniu kadencji organów jednostek samorządu terytorialnego

22 listopada 2022 r. Duda podpisał Ustawę z 29 września 2022 r. o przedłużeniu kadencji organów jednostek samorządu terytorialnego.

Trzeba zaznaczyć, że jest ona niezgodna z Konstytucją. Prezydent RP ma stać na straży w jej przestrzeganiu. Od początku Duda wielokrotnie tak jak i jego partia PiS (prezydent ma być niezależny – red.) łamią Konstytucję. A co ciekawe, Duda jest niby… prawnikiem z wykształcenia!

„Deklarowanym celem ustawy z dnia 29 września 2022 r. o przedłużeniu kadencji organów jednostek samorządu terytorialnego jest zmiana terminu wyborów samorządowych (tj. wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw, rad dzielnic m.st. Warszawy oraz wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast) przez wydłużenie kadencji samorządowej do 30 kwietnia 2024 r. Potrzeba tej zmiany wynika z faktu, iż w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych (Dz. U. 2018 poz. 130), która wydłużyła kadencję organów jednostek samorządu terytorialnego z czterech do pięciu lat, doszło do skumulowania dat wyborów parlamentarnych i samorządowych w 2023 r.

Ustawa ma charakter epizodyczny, co oznacza, że jej przepisy wprowadzają czasowe odstępstwo od uregulowanej już materii. Cel ustawy ma być zatem osiągnięty przez przedłużenie trwającej obecnie kadencji organów samorządu terytorialnego do dnia 30 kwietnia 2024 r. Określenie ustawą konkretnej daty końca kadencji spowoduje, że będą miały zastosowanie obowiązujące przepisy ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2022 r. poz. 1277).

Ustawa zmienia także dzień ustalenia liczby mieszkańców jednostki samorządu terytorialnego będącej podstawą określenia liczby radnych wybieranych do danej rady (zamiast ostatniego dnia roku, ostatni dzień kwartału poprzedzającego termin ogłoszenia zarządzenia wojewody ustalającego liczbę radnych), a także wprowadza początkowy termin, w którym tak ustalona liczba radnych może zostać przez wojewodę ogłoszona.”

Exit mobile version