FILM I SERIALE

Rekordy. Film „(Nie)znajomi” pokonał swój włoski pierwowzór

Film „(Nie)znajomi”

„(Nie)znajomi” po raz kolejny najchętniej oglądanym polskim filmem!

Debiut reżyserski Tadeusza Śliwy, po zaledwie 10 dniach na ekranach, obejrzało już ponad 355 000 widzów. Produkcja zbiera doskonałe recenzje, a widzowie chętnie polecają ją znajomym, co może wróżyć jej długie życie kinowe. Warto dodać, że bardzo rzadko zdarza się, by film w drugim tygodniu wyświetlania przyciągnął do kin większą widownię niż w weekend premierowy. W przypadku „(Nie)znajomych” frekwencja z drugiego weekendu była wyższa o 8% w stosunku do weekendu otwarcia.

„(Nie)znajomi” hitem frekwencyjnym – w niecały tydzień pokonali swój włoski pierwowzór!

„(Nie)znajomi” – wzruszająca i pełna humoru produkcja, inspirowana hitem, który pokochały miliony widzów na całym świecie, z doborową obsadą, jakiej dawno nie było w polskim kinie (Maja Ostaszewska, Tomasz Kot, Kasia Smutniak, Łukasz Simlat, Aleksandra Domańska, Michał Żurawski i Wojciech Żołądkowicz) – od 27 września wyświetlana jest na ekranach kin w całej Polsce.

Polski remake międzynarodowego hitu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, chwalony przez krytyków za doskonałe aktorstwo i umiejętne zaadaptowanie historii na polskie realia, w niecały tydzień zgromadził większą publiczność niż włoski pierwowzór, który przez cały okres obecności na ekranach przyciągnął przed ekrany niespełna 160 tysięcy widzów.

Do kin zaprasza też, w swoim niepowtarzalnym stylu, Dawid Podsiadło. Teledysk do piosenki artysty „Najnowszy klip”, promujący film „(Nie)znajomi”, odnotował już ponad 6 milionów obejrzeń w serwisie YouTube.

W weekend premierowy „(Nie)znajomi”, z blisko 133-tysięczną widownią, uplasowali się na 1. miejscu polskiego box office’u, a po niespełna tygodniu zdeklasowali wynik frekwencyjny „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”- do dzisiaj film Tadeusza Śliwy obejrzało już 235 000 widzów!

Opinie gwiazd na temat filmu można poznać, oglądając relację z uroczystej premiery:

Reżyser Tadeusz Śliwa o filmie:

„Chciałem stworzyć kino środka, które o ważnych sprawach mówi w lekki sposób. Kino, które opowiada o nas, jednych bardziej zwykłych, innych bardziej wyrazistych. Zależało mi na tym, żeby nasi bohaterowie i ich rozterki były bliskie widzom. Były sytuacjami znanymi z własnego życia lub sąsiedniego podwórka. „(Nie)znajomi” to film, nad którym zebrała się niezwykła energia. Udało się zgromadzić wymarzoną obsadę, ekipę i mnóstwo wspaniałych ludzi, którzy uwierzyli w ten projekt. Dzięki temu powstał film, w którym nie musieliśmy zawierać żadnych kompromisów i za to serdecznie wszystkim dziękuję”.

Film „(Nie)znajomi” (fot. org.)

O filmie:

W trakcie kolacji grupa przyjaciół decyduje się zagrać w nietypową grę. Muszą ujawniać wiadomości przychodzące na ich telefony, a rozmowy przełączać w tryb głośnomówiący. Szybko okazuje się, że każdy z uczestników gry skrywa sekrety, którymi wolałby się z nikim nie dzielić, a na pozór przyjemny wieczór wywraca ich świat do góry nogami.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button