RÓŻNOŚCI

Rekordowy trójmiejski Runmageddon 2019. 8 tysięcy osób na starcie morskiego wydarzenia

Runmageddon 2019

Jeszcze nigdy w Trójmieście nie wystartowało tyle osób, co w czasie ostatniego weekendu z Runmageddonem.

Podczas gdyńskiej edycji padł rekord Polski Północnej. Około 8 tysięcy Runmageddończyków stanęło na starcie morskiego wydarzenia. Pogoda choć zmienna i lekko burzowa nie przeszkodziła śmiałkom w pokonaniu morskich tras ekstremalnego biegu z przeszkodami.

Pierwszy dzień ekstremalnych zmagań przywitał uczestników gorącem i przedburzową aurą. Rano wystartowali biegacze ocr-owi serii Elite, a tuż po nich od 8:00, co 15 minut swoją ekstremalną przygodę rozpoczynali uczestnicy serii Open, dla których start to nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa. Pierwszy dzień zakończył się startem formuły Nocny Rekrut, w której wystartowało prawie 500 osób. Runmageddończycy przemierzali po ciemku wody morza, piaski plaży i ścieżki parku Kolibki.

W niedzielę na trasę wybiegli uczestnicy, którzy nie boją się długich dystansów. Ich zadaniem było pokonanie 12-kilometrowego odcinka z 50 przeszkodami. Tego dnia swoją ekstremalną przygodę miały okazję tez przeżyć dzieci i młodzież w wieku 12-15 lat. Mali Runmageddończycy dzielnie pokonywali zieloną trasę i specjalnie dla nich przygotowane przeszkody Runmageddonu. Podczas gdyńskiego eventu Miasteczko Kibica tętniło życiem, a uczestnicy wydarzenia korzystali z atrakcji przygotowanych przez partnerów biegu.

Runmageddon w Gdyni (fot. org.)

Najlepsi z najlepszych

W sobotę rano, jako pierwsi ścigali się zawodnicy serii Elite. Profesjonalni biegacze ocr-owi pokonywali dystans 6 kilometrów z 30 przeszkodami. Jako pierwszy na linię mety dobiegł Sylwester Wilk (Wilk trenuje) z czasem 42 minuty i 7 sekund. Tuż za nim dotarli Kacper Kąkol oraz Robert Bandosz. Wśród kobiet najlepsza okazała się być Dorota Gadzińska (Koniuch OCR). Pokonała ona trasę w 1 godzinę, 3 minuty i 20 sekund. Drugi wynik osiągnęła Anna Raczyńska, a trzeci – Patrycja Szostek. W niedziele, na trasie formuły Classic najlepszymi byli Marta Sprawka (Husaria Race Team), która trasę 12 kilometrów pokonała w 2 godziny, 3 minuty i 39 sekund i Tomasz Krawczyk z tej samej drużyny, który dobiegł z czasem 1 godzina, 21 minut i 37 sekund. Drugie miejsce na podium wywalczyli: Aniela Żukowska i Mateusz Krawiecki, a trzecie: Beata Kuraś i Kacper Kąkol.

Kolejne Runmageddony w 2019 roku

Runmageddon Gdynia był pierwszym, ale nie ostatnim w tym roku, morskim ekstremalnym biegiem z przeszkodami. Kolejna edycja zaplanowana jest na koniec września i dzięki gościnności głównego partnera biegu Miasta Gdańsk odbędzie się w dniach 28-29.09.2019 w stolicy Pomorza.

W dniach 22-23 czerwca w Country Park „Pod Gajem” w okolicy Poznania, a następnie w Arenie Gliwice w dniach 6-7 lipca 2019 r.

W sierpniu Runmageddon zawita po raz pierwszy do Szczecina (3-4.08.) i do Łodzi (17.08.). Na koniec wakacji śmiałkowie z całej Polski będą mieli okazję pobiec w górniczym Runmageddonie Silesia JSA S.A. (30.09-1.09).

We wrześniu spotkają się z wyzwaniem Runmageddonu Warszawa (14-15.09), a w październiku będą mogli sprawdzić się w Górskim Runmageddonie Kocierz. W dniach 19-20 października we Wrocławiu odbędzie się Finał Ligii Runmageddonu.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button