BIEGI

Rekordowy Silesia Marathon 2019. Kenijczycy pierwsi na mecie deszczowego biegu

Silesia Marathon 2019

Meta Silesia Marathon 2019 (z 1694 uczestnikami) była zlokalizowana na Stadionie Śląskim.

Pierwszy przekroczył ją Kenijczyk Kipmoletich Evams Tamui z czasem 2 godziny 21 minut i 37 sekund. Jest to nowy rekord tej imprezy!

Drugim był Kenijczyk Moses Kipruro pokonał trasę w 02.23,16. Trzeci wbiegł na metę Andrzej Rogiewicz z Grudziądza z czasem 02.29,17 (triumfator sprzed roku).

Najszybszą kobietą była Kenijka Gladys Jepkurui Biwott z nowym rekordem Silesia Marathonu z czasem 02.45,54.
Drugie miejsce zajęła jej rodaczka Ndambuki Lucy Nthenya. Trzecia była Polka Patrycja Włodarczyk.

Podczas XI Silesia Marathon rozegrano też Ultra Silesia Marathon oraz Silesia Półmaraton.

Ultra Silesia Marathon na 50 km spośród 211 zawodników wygrał Paweł Kosek z Tychów z czasem 03.23,52.

Silesia Półmaraton (2804 biegaczy) wygrał Kenijczyk Isaac Kimutai Ngeno z 01.09,51.

W niedzielę we wszystkich biegach wystartowało 4709 uczestników z 40 krajów!

Silesia Marathon to jedyny w Polsce i Europie bieg maratoński prowadzony ulicami czterech miast (Katowice, Mysłowice, Siemianowice Śląskie i Chorzów). To największa impreza biegowa na Śląsku i jednocześnie jeden z największych maratonów w Polsce.

Trasa pełni kluczową rolę podczas każdego biegu maratońskiego. Maratończycy biegną przez cztery miasta, mijając po drodze m.in. katowicki Spodek, zabudowę Strefy Kultury, Dolinę Trzech Stawów, Osiedle Nikiszowiec, Willę Fitznera i wiele innych obiektów nawiązujących do industrialnej historii tego obszaru.