POLSKA

Rekordowe aukcje dla WOŚP. Rolls-Royce i dzień z Donaldem Tuskiem

Aukcje dla WOŚP

Polacy w aukcjach przez 58 dni zbierali środki dla WOŚP.

A efektem jest rekordowe 12 mln złotych przekazanych dla Orkiestry. W sumie, przez 19 lat, z aukcji udało się przekazać niemal 65 mln złotych.

Najdroższe i najpopularniejsze aukcje (fot. WOŚP)

Allegro zaangażowało Polaków w pomoc Orkiestrze na wiele sposobów: można było wystawić swój przedmiot na licytację za pomocą stworzonej dla WOŚP platformy, można było uczestniczyć w 161 tysiącach takich licytacji i wreszcie można było dorzucić się do Wirtualnej Puszki w aplikacji mobilnej. Dodatkowo na stronie rzeczyodserca.pl można było opowiedzieć za pomocą filmu niezwykłą historię przedmiotu wystawionego na licytację, a następnie udostępnić tę historię w social mediach dodatkowo promując swoją aukcję. Wśród darczyńców przekazujących swoje Rzeczy od Serca znaleźli się, sportowcy, politycy, aktorzy czy influencerzy – razem z internautami – zebrali ponad 2 mln zł, podwajając kwotę z poprzedniego Finału.

27. Finał to niewątpliwie edycja rekordów, także na aukcjach dla WOŚP:

– internauci licytowali przedmioty z rekordową prędkością, w dniu Finału nowa aukcja pojawiała się co 7,5 sekund,
– wystawiono także niemal 30 tysięcy przedmiotów więcej niż w ubiegłym roku,
– wpłaty mobilne na Wirtualną Puszkę sięgnęły 305 tys. zł i było o 50 tys. zł wyższe niż w poprzedniej edycji,
– największym hitem tegorocznych aukcji okazał się Rolls Royce od Braci Collins, który był nie tylko najpopularniejszym, ale te najdroższym przedmiotem – darczyńca zapłacił za niego 211 211 zł. Podobną sumę osiągnęła aukcja Donalda Tuska – zwycięzca wylicytował ją za 211 000 zł.

– Po raz kolejny niesamowicie wpłynęliście na wynik naszej zbiórki. Licytacje były kolorowe, ciekawe, pełne humoru. Dziękujemy darczyńcom, dziękujemy licytującym! Dzięki zyskom z aukcji będziemy mogli zrealizować ogrom pomysłów służących najmłodszym. Dziękujemy Polakom w Polsce i za granicą, którzy z bardzo wielu zakątków świata brali udział w licytacjach. – mówi Jerzy Owsiak, prezes zarządu Fundacji WOŚP.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button