LOTNICZE NEWSY

Rejsy pasażerskie LOT-u do 15 maja 2020 roku odwołane. Wizz Air zawiesza połączenia

LOT i Wizz Air

Decyzja Zarządu PLL LOT w związku z epidemią COVID-19.

W nawiązaniu do decyzji polskiego rządu o przedłużeniu zawieszenia połączeń lotniczych do 9 maja 2020 roku włącznie i w obliczu zamknięcia zewnętrznych granic Unii Europejskiej do 15 maja br., wszystkie rejsy pasażerskie LOT-u zaplanowane do 15 maja 2020 roku zostały odwołane.

Decyzja Zarządu PLL LOT jest zgodna z polityką innych przewoźników lotniczych, operujących na rynkach europejskich i podyktowana przede wszystkim regulacjami Unii Europejskiej, rekomendującymi przedłużenie zamknięcia zewnętrznych granic Unii do dnia 15 maja br. Decyzje dotyczące wznowienia lotów uwarunkowane będą bowiem otwieraniem granic i uruchomieniem lotów komercyjnych w ramach Unii Europejskiej i poszczególnych państw.

W tej trudnej sytuacji LOT zmodyfikował politykę zmian biletów. Linia ta przygotowała dla swoich pasażerów szereg ułatwień takich jak m.in. wykorzystanie wartości biletu w postaci vouchera, możliwość zaplanowania podróży w innym terminie, czy możliwość zmiany trasy podróży. Szczegóły dostępne są na stronie lot.com, gdzie dostępny jest także formularz on-line do rejestracji zgłoszeń. Zmian w rezerwacji można także dokonywać za pośrednictwem Contact Center LOT oraz u agenta, u którego został zakupiony bilet.

WIZZ AIR WYDŁUŻA ZAWIESZENIE WSZYSTKICH LOTÓW DO I Z POLSKI

Wizz Air ogłosił, że w wyniku przedłużenia restrykcji dotyczących lotów międzynarodowych linia zawiesza wszystkie loty w polskiej siatce połączeń do 9 maja br.

Pasażerowie z rezerwacjami, których dotyczą zawieszone loty i którzy dokonali rezerwacji bezpośrednio na stronie wizzair.com lub poprzez aplikację mobilną, będą automatycznie informowani drogą elektroniczną. 120% pierwotnej wartości rezerwacji zostanie automatycznie przesłane na konto klienta Wizz Air do wykorzystania przez kolejne 24 miesiące na produkty i usługi Wizz Air. Pasażerowie mogą również wybrać zwrot pieniędzy – co zajmie więcej czasu – i będą informowani w osobnej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną o koniecznych krokach do otrzymania przelewu bankowego lub przelewu na kartę. W tym przypadku, klienci mogą ubiegać się o zwrot 100% pierwotnej wartości rezerwacji. Pasażerowie, którzy dokonali rezerwacji za pośrednictwem agencji – włącznie z internetowymi biurami podróży – powinni skontaktować się z firmą, w której wykupili bilety.

Wizz Air przeprasza za niedogodności związane z zakazem podróży i jednocześnie zapewnia, że bezpieczeństwo i dobre samopoczucie pasażerów oraz załogi jest priorytetem linii.

WIZZ AIR DOSTARCZA SPRZĘT MEDYCZNY Z CHIN ORAZ PRZYWOZI OBYWATELI WĘGIER ZE STANÓW ZJEDNOCZONYCH

Wizz Air aktywnie angażuje się w bezpieczeństwo i pomoc w zwalczaniu epidemii COVID-19. Od ubiegłego tygodnia Wizz Air dostarcza z Chin sprzęt medyczny oraz testy na koronawirusa. Łącznie 7 samolotów Wizz Air zostało zaangażowanych do zrealizowania dostaw sprzętu medycznego zamówionego przez rząd węgierski z Chin.

Wizz Air współpracuje obecnie z rządem węgierskim, aby pomóc środowisku medycznemu – zaopatrując w sprzęt medyczny, który jest obecnie najbardziej potrzebny, ale także pomagając obywatelom Węgier wrócić do domu.

Niecodzienne podróże do Chin wymagają niewątpliwie gruntownych przygotowań. W drodze do Chin załogi zatrzymywały się na tankowanie w kazachskiej stolicy Nur-Sułtan. Z kolei w drodze powrotnej samoloty uzupełniały paliwo w Irkucku w Rosji i w Nur-Sułtan. Loty wymagały udziału w sumie 22 pilotów WIZZ. Po dotarciu do Szanghaju i Pekinu łącznie samoloty zostały załadowane 38 tonami ładunku sprzętu ochronnego dla służby zdrowia na Węgrzech. Wszystkie maszyny bezpiecznie wylądowały w Budapeszcie.

Misja została przeprowadzona z wykorzystaniem samolotów Airbus A321neo, najnowocześniejszych maszyn linii Wizz Air. A321neo zużywa o 15% mniej paliwa w porównaniu z poprzednimi modelami, umożliwiając dłuższe podróże oraz redukcję emisji spalin.

Rząd węgierski planuje we współpracy z Wizz Air kolejne loty po dostawę sprzętu medycznego na Węgry, aby wspomóc leczenie pacjentów oraz zapobiegać rozprzestrzenianiu się epidemii.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button