POLSKA

Rejestracja na szczepienia dla 40-latków. To nie Prima Aprilis. Bałagan w zapisach – „Porażka!”

Szczepienia przeciwko Covid-19

Dzisiaj w nocy dla osób w wieku 40-59 lat, które wypełniały od stycznia elektroniczny formularz z deklaracją chęci zaszczepienia się, zostały wystawione e-skierowania.

Została otwarta możliwość rejestracji na konkretny termin szczepienia.

W ostatnich dniach spadła dynamika zapisów osób 60+, dlatego zdecydowano się uruchomić ten system. Te terminy miały być wyznaczane w 2. połowie maja, przez to, że wystąpiła usterka w systemie, część z tych osób zapisała się na terminy kwietniowe.

– Na kilka godzin wstrzymujemy rejestrację tej grupy 40-59, po usunięciu usterki odblokujemy i do każdej osoby zadzwoni automat lub konsultant proponując termin w 2 poł. maja. Przepraszamy za to, w ciągu kilku godzin przywrócimy pełne funkcjonowanie systemu.

Cały czas mogą rejestrować się osoby 60+, ostatnio zgłoszeń było mniej, ale nie możemy dopuścić do sytuacji, w której osoby 40+ będą szczepione przed seniorami. Namawiam osoby 60+ do rejestracji – do końca maja mamy ponad 1,8 mln wolnych terminów

Oczywiście osoby starsze otrzymują szczepionki mRNA. Te szczepionki nie będą już w maju ściśle przypisane do grup wiekowych. Wszystkie szczepionki są skuteczne. W punktach szczepień będą wykorzystywane te szczepionki, które są na stanie – powiedział Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień.


Na szczepienie rejestruje się przez system www.pacjent.gov.pl. System zawiesił się.
Można zapisać się na szczepienie przez infolinię 989, czy wysłać SMS na nr 880 333 333. Należy znać numer PESEL.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button