WODNY

Regaty French Olympic Week w Hyeres. Polacy z szansami na medale

Regaty klas olimpijskich we Francji

Czwarty dzień regat French Olympic Week w Hyeres za nami.

Polscy żeglarze nie zwalniają tempa i w większości klas plasują się na czołowych miejscach. Jeśli w ostatnich dwóch dniach utrzymają wysoką formę, można liczyć na medale.

Regaty French Olympic Week w Hyeres. Agata Barwińska (fot. org.)

W klasie ILCA 6 (dawny Laser Radial) od pierwszego dnia regat w żółtej koszulce lidera pływa Agata Barwińska (MOS Iława/PGE Sailing Team Poland). Aktualna mistrzyni Europy i wicemistrzyni świata prezentuje bardzo wyrównaną formę i praktycznie w każdym wyścigu pokazuje klasę godną mistrzyni. W dwóch dzisiejszych wyścigach Polka zajmowała miejsca 2 i 7 i w efekcie znacznie powiększyła przewagę nad rywalkami. Drugą w klasyfikacji Sarę Douglas (Kanada) wyprzedza aż o 25 punktów.

– Dzisiaj mieliśmy bardzo przyjemne warunki, bym powiedziała, że takie bryzowe. Dwa solidne wyścigi za mną, jutro zapowiadają się podobne warunki, więc liczę na dobre wyścigi. Od początku regat mam żółtą koszulkę lidera, już się do niej przyzwyczaiłam i mam nadzieję, że zostanie ze mną do samego końca. Trzymajcie kciuki – mówi Agata Barwińska.

Regaty French Olympic Week w Hyeres. Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (fot. org.)

Polacy rozdają karty także w klasie 49er, niezwykle trudnej, szybkiej i widowiskowej. Po czterech dniach zmagań na czele stawki jest załoga Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (AZS AWFiS Gdańsk/AZS Poznań). Na 12 rozegranych wyścigów Polacy aż 8 kończyli w pierwszej trójce, a cztery z nich wygrali. Drugą w klasyfikacji załogę z USA wyprzedzają aż o 24 punkty. Cieszy także postawa innych polskich załóg w tej klasie. 7 miejsce zajmują Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch (AZS AWFiS Gdańsk), a na miejscu 13 są Łukasz Przybytek i Jacek Piasecki (AZS AWFiS Gdańsk/AZS Poznań). W kobiecej klasie 49erFX miejsce 9 zajmuje załoga Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak (YKP Gdynia/AZS Poznań).

Regaty French Olympic Week w Hyeres (fot. org.)

Polacy świetnie spisują się też w nowej windsurfingowej klasie olimpijskiej iQFoil. Wśród kobiet drugie miejsce zajmuje Maja Dziarnowska (SKŻ Sopot), a na miejscu 8 jest jej klubowa koleżanka Maja Kuchta. Wśród mężczyzn w pierwszej 10-tce jest trzech Polaków – na miejscu 4 plasuje się Maciek Rutkowski (AZS Poznań), szósty jest Kamil Manowiecki (SKŻ Sopot), a 10 jest Michał Polak (Gdański Klub Żeglarski).

Regaty French Olympic Week w Hyeres (fot. org.)

W nowej olimpijskiej, kitesurfingowej klasie Formula Kite najwyżej sklasyfikowaną Polką jest Julia Damasiewicz (AZS Poznań), która zajmuje 11 miejsce, a wśród mężczyzn 16 jest Maks Żakowski (AZS Poznań). W klasie ILCA 7 (dawny Laser Standard) Michał Krasodomski (AZS AWFiS Gdańsk) zajmuje 75 miejsce w klasyfikacji generalnej, a Piotr Malinowski (MOS Iława) jest 93.

Regaty klas olimpijskich French Olympic Week zakończą się w sobotę.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button