RÓŻNOŚCI

Red Bull BC One Cypher Poland 2021. B-Girl Mery Berry i B-Boy Zawisza najlepsi

Przed światowym finałem Red Bull BC One

B-Girl Mery Berry i B-Boy Zawisza triumfowali na Red Bull BC One Cypher Poland 2021.

W nagrodę zameldują się w światowym finale, który 5-6 listopada odbędzie się w Gdańsku.

B-Boy Zawisza & B-Girl Mery Berry (fot. Gniewko Głogowski/Red Bull Content Pool)

Po City Cypherach w Gdańsku i Warszawie, pierwszych przystankach polskich b-boys i b-girls na drodze do światowego finału Red Bull BC One, 3 lipca przyszedł w końcu czas na krajowy, decydujący Cypher w Krakowie. Zmierzyli się w nim najlepsi tancerze z dwóch pierwszych zawodów oraz b-boys i b-girls wyłonieni z otwartych eliminacji, które odbyły się bezpośrednio przed Red Bull BC One Cypher Poland.

„Dzisiaj, przed krajowym Cypherem powiedziałam sobie, że co ma być to będzie i że wygra najlepsza. Jestem bardzo szczęśliwa, że okazałam się nią ja” – mówiła już po wszystkim Mery Berry, która w finałowym pojedynku b-girls pokonała AGT. W finale b-boys, naprzeciw siebie stanęli Zawisza i Wigor. „Jaram się, że udało mi się wygrać. Dałem z siebie naprawdę wszystko, co mogłem. Chłopaki mówili mi, że to ewidentnie był mój dzień. Że konsekwentnie szedłem do przodu. Tak jak cztery lata temu, gdy też udało mi się wygrać Red Bull BC One Cypher Poland” – komentował na gorąco zwycięzca.

B-Girl Mery Berry (fot. Gniewko Głogowski/Red Bull Content Pool)

W finałowej ósemce b-girls tańczyły: Darion vs Sandix, Mery Berry vs Ziemczi, AGT vs Domka i Emilka vs Jasu. W top8 b-boys: Madmax vs Kangur, Jee Ees vs Wigor, Alex vs Zawisza i Minigun vs Axel. Ich zmagania oceniało jury, w którego składzie w tym roku zasiadał trzykrotny mistrz Red Bull BC One, B-Boy Menno, a także Tawfiq i Mefo. O gorącą atmosferę zadbali DJ-e: Merenda i One Up, a wydarzenie poprowadził Rademenez.

„Tak naprawdę działania, żeby przygotować się do Red Bull BC One, a przy okazji innych zawodów, podjęłam już rok temu” – mówiła po swojej wygranej B-Girl Mery Berry. „Skupiłam się mocniej na treningach, a przez ostatnie dwa miesiące przygotowywałam się i od strony fizycznej, i emocjonalnej. W takie dni jak dziś o tym, kto wygra, decyduje wiele czynników. Myślę jednak, że najważniejsze jest bycie sobą i dawanie z siebie 100 procent. Bycie tu i teraz”.

B-Boy Zawisza (fot. Gniewko Głogowski/Red Bull Content Pool)

Przed nią i przed Zawiszą występ teraz na najważniejszej imprezie z pojedynkami jeden na jeden w świecie breakingu – Red Bull BC One World Final, który 5-6 listopada odbędzie się w Gdańsku. Zawisza miał okazję już nas tam reprezentować – w 2017 roku w Amsterdamie, ale wtedy nie udało mu się awansować do finałowej szesnastki.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button