WARSZAWA

Rannemu krogulcowi pomógł Ekopatrol. „Wsadzę ci kosę” – mężczyzna groził strażnikowi miejskiemu

Warszawa

Strażnicy miejscy z Ekopatrolu otrzymali informację o drapieżnym ptaku, który wylądował na jednej z prywatnych posesji na terenie Wilanowa.

Gdy przybyli na miejsce okazało się, że kilka chwil wcześniej ptak poderwał się, przeleciał nad ogrodzeniem i wylądował w pobliskich wysokich i gęstych krzakach. Strażnicy udali się we wskazane miejsce. Po przeczesaniu zarośli znaleźli dorosłego krogulca. – Wyglądało na to, że ptak ma złamane skrzydło. Przenieśliśmy go delikatnie do transportera i zawieźliśmy do Ptasiego Azylu – relacjonuje jeden ze strażników podejmujących interwencję. Krogulec przejdzie teraz leczenie pod okiem specjalistów.

Ranny krogulec (fot. SM)

„Wsadzę ci kosę” – mężczyzna, który groził strażnikowi miejskiemu, trafił w ręce policji

Wszystko wskazywało na to, że to będzie zwykła interwencja, miała dotyczyć zakłócania spokoju i porządku. Podejmujący ją strażnicy nie spodziewali się, że będą mieli do czynienia z osobą, która będzie chciała zagrozić ich życiu.

Z soboty na niedzielę przed północą, w pobliżu stacji benzynowej przy Alei 3. Maja, strażnicy miejscy zauważyli czterech młodych, głośno i wulgarnie zachowujących się mężczyzn. Kiedy funkcjonariusze poinformowali ich o popełnionych wykroczeniach, jeden z mężczyzn powiedział strażnikowi: „Zaraz wsadzę ci kosę”, po czym energicznie sięgnął do kieszeni. Reakcja funkcjonariuszy była błyskawiczna. Tylko ich refleks zapobiegł potencjalnej tragedii. Szybkie chwyty obezwładniające, powalenie na ziemie i kajdanki – jak się później okazało, to była najlepsza w tej sytuacji reakcja. Chwilę później przy obezwładnionym 21-latku ujawniono w kieszeni nóż, którego na szczęście nie zdążył użyć. Strażnicy przekazali ujętego policji.

Akcja „Powiśle”, w ramach której doszło do interwencji, trwa od początku maja, w każdy weekend. Polega na patrolowaniu okolic Bulwarów Wiślanych, gdzie bawią się warszawiacy (w ich części przyległej do Powiśla). Strażnicy pilnują, by zabawa była bezpieczna i mieściła się w granicach prawa. Szczególną uwagę zwracają na zakłócanie porządku, spożywanie alkoholu tam, gdzie robić tego nie wolno, zanieczyszczanie miejsc publicznych i dewastacje miejskiej infrastruktury. Od początku tegorocznej akcji, na bulwarach w okolicach Mostu Poniatowskiego, straż interweniowała 77 razy. To ponad 1/3 zdarzeń, jakie miały miejsce na bulwarach, po lewej stronie Wisły. 63 z tych interwencji dotyczyły naruszeń spokoju i porządku publicznego.
(SM)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button