MOTOSPORT

Rally Islas Canarias. Finał Rajdowych Mistrzostw Europy 2021. Miko Marczyk walczy o podium

45. Rajd Wysp Kanaryjskich

Na Las Palmas odbędzie się finałowa runda Rajdowych Mistrzostw Europy – Rally Islas Canarias.

„Właśnie zaczynamy testy przed 8. rundą Rajdowych Mistrzostw Europy – Rally Islas Canarias. Jesteśmy na środku wyspy, odcinek testowy jest niesamowicie kręty, tutejsze drogi są stworzone dla kierowców rajdowych” – powiedział Miko Marczyk.

„Wielkimi krokami zbliża się ostatnia, 8. runda Rajdowych Mistrzostw Europy FIA ERC – Rajd Wysp Kanaryjskich. To będzie dla nas wyjątkowe wydarzenie. Między innymi dlatego, że po raz pierwszy z Szymonem wystartujemy z nr 1 w najstarszym rajdowym cyklu na świecie.

Chciałem się tym z Wami podzielić, ponieważ cieszę się, że w niespełna 16 miesięcy od rozpoczęcia naszej przygody z mistrzostwami Europy wbiliśmy się na taki poziom. To dla mnie wielkie wyróżnienie, dowód na to, że rozwijamy się i nasze marzenia krok po kroku spełniają się.

Przed tym startem czuję się podobnie jak przed każdym kolejnym rajdem. Po prostu, tak jak zawsze dam z siebie wszystko i będę cieszył się jazdą. To ostatnio moja mocna strona, ponieważ nie mogę się doczekać każdego kolejnego rajdu. Wiem, że wspólnie z Szymonem mamy kompetencje do dobrej jazdy na tych wyścigowych, krętych i czystych odcinkach specjalnych. A ponieważ Szymon jest liderem Mistrzostw Europy wśród pilotów to zrobię co w mojej mocy, żeby zawieźć go szybko i bezpiecznie do mety.

Ten sezon jest dla nas niezwykle intensywny i bardzo się cieszę, że końcówka sezonu będzie taka sama. W najbliższych 3 tygodniach wystartujemy w 3 rajdach: Rajd Wysp Kanaryjskich 19-20.11.2021, Tor Modlin Rally Show 27.11.2021 i na koniec sezonu RAJD BARBÓRKA 03-04.12.2021!” – dodał polski kierowca.

Wcześniej Rajd Węgier zakończył się wielkim sukcesem Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka. Duet ten podczas siódmej rundy Rajdowych Mistrzostw Europy ERC zajął doskonałe drugie miejsce w stawce najlepszych kierowców świata, wygrywając jednocześnie etap w klasyfikacji generalnej.

Kolejną i ostatnią rundą Rajdowych Mistrzostw Europy ERC będzie 45. Rajd Wysp Kanaryjskich.

Kto może wygrać i jak w ERC1?

  • Kierowca Toksport WRT Andreas Mikkelsen został już mistrzem Europy. Jednak Miko Marczyk, Efrén Llarena i Alexey Lukyanuk pozostają w rywalizacji o drugie miejsce za Norwegiem.
  • Jeżeli Llarena zdobędzie 15 punktów, Marczyk musi zdobyć przynajmniej 3 punkty mniej niż jego hiszpański rywal. Jeśli Rosjanin Łukjanuk wygra Rajd Wysp Kanaryjskich to Marczyk z Polski musi zdobyć co najmniej 11 punktów.
  • Aby zająć drugie miejsce, Llarena musi zdobyć co najmniej 15 punktów i co najmniej o 2 więcej niż Marczyk.
  • Lukyanuk musi zdobyć maksymalnie 40 punktów, aby zająć drugie miejsce i mieć nadzieję, że Marczyk nie zdobędzie więcej niż 10 punktów, a Llarena nie więcej niż 14 punktów.
  • Walka o trzecie miejsce jest pomiędzy nieobecnym Norbertem Herczigiem, Marczykiem, Llareną i Lukyanuk.
  • Aby zostać mistrzem pilota, Szymon Gospodarczyk musi zdobyć co najmniej 3 punkty mniej niż Llarena w przypadku, gdy Llarena zdobędzie co najmniej 15 punktów.
  • Sara Fernández musi zdobyć przynajmniej 15 punktów i przynajmniej 2 więcej niż Marczyk.
  • Tylko Gospodarczyk lub Fernández mogą zająć drugie miejsce. Elliott Edmondson, który nie będzie startował, zajmie trzecie miejsce, jeśli Aleksiej Arnautow nie zdobędzie więcej niż 25 punktów wraz ze swoim kierowcą Łukjanukiem. Jeśli jednak Rosjanie zdobędą więcej niż 25 punktów, Arnautow w ostatecznej kolejności zajmie trzecie miejsce.
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button