MOTOSPORT

Rajd Safari 2022. Kajetan Kajetanowicz: Na każdym kroku czyhają na nas pułapki

Kenia - Rajdowe Mistrzostwa Świata (WRC)

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wygrywają wszystkie odcinki specjalne w WRC 2 podczas niezwykle trudnego, sobotniego etapu Rajdu Safari!

Reprezentanci Rally Team uniknęli błędów i w znakomitym stylu zmagali się nie tylko z konkurentami, ale także z wyjątkowo trudnymi warunkami, w których przyszło im walczyć. Przed finałowym etapem Polacy liderują w swojej kategorii i mają dużą przewagę, jednak przed nimi jeszcze sześć niedzielnych odcinków specjalnych i ponad 75 kilometrów po bezdrożach.

Załoga ta jechała w świetnym stylu, wygrywając w WRC 2 wszystkie odcinki specjalne etapu, który zapisze się na kartach historii jako jeden z najtrudniejszych. Już same odcinki specjalne wytyczone po bezdrożach Kenii stanowiły trudną przeprawę, a gdy podczas popołudniowej pętli spadł deszcz, załogi rozpoczęły walkę o przetrwanie i dojazd do mety. Potężne kałuże i błoto zatrzymywały kolejne samochody, których załogi musiały wycofywać się z rywalizacji. Polacy dali z siebie wszystko i unikając błędów dojechali do końca dnia, liderując w swojej kategorii z przewagą ponad 20 minut i zajmując dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Safari, za samochodami klasy Rally1.

WRC. Kenia. Rajd Safari 2022. Kajetan Kajetanowicz (fot. kajto.pl)

– To jest Rajd Safari. O jego skali trudności wiedziałem nim tu przyjechaliśmy, a wczorajszy i dzisiejszy dzień tylko mnie w tym utwierdził. W końcówce do kamieni i wszechobecnego kurzu dołączyły jeszcze deszcz i błoto. Było naprawdę ślisko, nie byliśmy w stanie wyczyścić opon na bardziej suchych partiach. Nigdy w swojej karierze nie miałem do czynienia z takimi warunkami i dlatego bardzo cieszę się, że tu jestem, że ukończyliśmy ten dzień i prowadzimy. Przewaga jest spora, ale do przekroczenia mety niczego nie możemy być pewni. Czeka na nas jeszcze sześć wymagających odcinków specjalnych, w tym Power Stage, na którym chciałbym powalczyć o dodatkowe punkty. Najważniejsze jednak będzie ukończenie rajdu na pierwszym miejscu i taki też jest niezmiennie nasz cel. Jestem dumny z pracy i zaangażowania całego zespołu, ale tę koncentrację musimy utrzymać do samego końca – komentował Kajetan Kajetanowicz.

Na niedzielę zaplanowano trzy dwukrotnie przejeżdżane próby. Będą to: OS Oserian (17,81 km), OS Narasha (21,47 km) oraz OS Hell’s Gate (10,53), który podczas drugiego przejazdu będzie kończącym rajd Power Stagem. Łącznie rajd mierzy ponad 363 kilometrów oesowych.

Rajd Safari 2022, nieoficjalna klasyfikacja WRC 2 po OS 13:

1. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Škoda Fabia Rally2 evo) 3:20:14,4 s
2. Johnston/Kihurani (Stany Zjednoczone, Citroën C3 Rally2) +20:41,6 s
3. Rai/Panesar (Kenia/Wielka Brytania, Škoda Fabia Rally2 evo) +25:45:7 s
4. Gomes/Gomes (Zambia, Ford Fiesta Rally2) +35:26,5 s
5. Virani/Bhatti (Kenia, Škoda Fabia Rally2 evo) +57:07,1 s
6. Patel/Khan (Kenia, Ford Fiesta Rally2) +1:21:58,5 s

1 2Następna strona
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button