MOTOSPORT

Rajd Nowej Zelandii 2022. Kajetanowicz i Szczepaniak wciąż wiceliderami w WRC 2

Debiut Kajetanowicza

Reprezentanci Polski kontynuują dobrą i równą jazdę w Rajdzie Nowej Zelandii, utrzymując wysokie, drugie miejsce w kategorii WRC 2!

Kajetan Kajetanowicz, który debiutuje w tych zawodach, odparł ataki lokalnych kierowców i powiększył swoją przewagę nad resztą stawki. Pilotowany przez Macieja Szczepaniaka ustronianin jest na dobrej drodze do zdobycia dużej liczby punktów, która pomoże mu w walce o tegoroczne mistrzostwo świata!

Sobotni etap Rajdu Nowej Zelandii mierzył łącznie prawie 90 kilometrów. Załogi WRC 2 pokonały pięć z sześciu odcinków specjalnych – jeden z nich został odwołany po wypadku duetu Greensmith/Andersson, jadącego Fordem Pumą Rally1 (załoga nie ucierpiała). Kajetanowicz i Szczepaniak dwukrotnie uzyskali dzisiaj drugi czas, pozostałe próby kończąc także w czołówce.

– Sobotnia część zmagań w Rajdzie Nowej Zelandii już za nami. Padało niemal cały czas, przez co błota na trasie było jeszcze więcej niż wczoraj, momentami czuliśmy się jak na prawdziwej ślizgawce. W takich warunkach poradziliśmy sobie jednak bardzo dobrze i jestem z tego zadowolony. Myślę, że my z Maćkiem w rajdówce też dajemy radę. Nie możemy jednak stracić czujności i mimo że niedziela jest stosunkowo krótka, to na pewno będzie bardzo wymagająca. Mamy do przejechania cztery odcinki specjalne, w tym dodatkowo punktowany Power Stage. Musimy być skoncentrowani do samego końca. Wierzę, że tak będzie i wylecimy z Nowej Zelandii z uśmiechami na ustach – podsumował dzień Kajetan Kajetanowicz, trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy.

Rajd Nowej Zelandii. Kajetanowicz i Szczepaniak (fot. kajto)

Na niedzielny etap organizatorzy przygotowali dwa odcinki specjalne, które będą pokonywane dwukrotnie: OS 14 i 16 Whitford Forest – Te Maraunga Waiho (8,82 km) oraz OS 15 i 17 Jack Ridge Hanui (6,77 km), który na koniec będzie rozgrywany jako dodatkowo punktowany Power Stage. Dzień ruszy po północy czasu polskiego, a wyniki poznamy około 5 rano w niedzielę.

Rajd Nowej Zelandii 2022, nieoficjalna klasyfikacja WRC 2 po OS 13:

1. Paddon/Kennard (Nowa Zelandia, Hyundai i20 N Rally2) 2:37:17,3 s
2. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Škoda Fabia Rally2 Evo) +2:04,7 s
3. van Gisbergen/Weston (Nowa Zelandia, Škoda Fabia R5) +3:09,4 s
4. Bates/McCarthy (Australia, Škoda Fabia Rally2 Evo) +6:32,7 s
5. Kremer/Kremer (Niemcy, Citroën C3 Rally2) +9:46,6 s
6. Bawden/Burborough (Nowa Zelandia, Ford Fiesta Rally2) +10:45,1 s
7. Anear/Sarandis (Australia, Ford Fiesta Rally2) +13:07,8 s
8. Hunt/Rawstorn (Nowa Zelandia, Škoda Fabia Rally2 Evo) +15:56,2 s
9. Martin/Hayward (Nowa Zelandia, VW Polo GTI R5) +18:24,9 s
10. Jones/Jones (Nowa Zelandia, Škoda Fabia R5) +20:42,7 s

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button