MOTOSPORT

Rajd Nadwiślański 2021. Miko Marczyk powalczy o kolejne punkty RSMP

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Blisko 70 załóg stanie do rywalizacji w Rajdzie Nadwiślańskim, trzeciej rundzie tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Impreza będzie też pierwszą odsłoną MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

W rajdzie z bazą w Puławach nie zabraknie krajowej czołówki. Na liście zgłoszeń znaleźli się miedzy innymi liderzy tegorocznej rywalizacji, Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk w Skodzie Fabia Rally2 Evo.

O kolejne punkty w klasyfikacji RSMP powalczę też Adrian Chwietczuk pilotowany przez legendę polskich rajdów, Jarosława Barana oraz były mistrz kraju, Wojciech Chuchała z Sebastianem Rozwadowskim na prawym fotelu. Obie załogi, podobnie jak Miko Marczyk, wystartują Skodami Fabia.

Łącznie na liście zgłoszeń do rundy RSMP znalazło się 55 załóg. Dodatkowo, w pierwszej rundzie MOTUL HRSP zobaczymy 13 ekip, a na odcinkach specjalnych Rajdu Nadwiślańskiego będzie można podziwiać takie pojazdy jak Saab 96 V4 Rally, Fiat Abarth czy Ford Sierra Cosworth 4×4.

Rajd Nadwiślański będzie pierwszą tegoroczną imprezą, na której zawodnicy będą walczyć na asfaltowych odcinkach specjalnych. Po dwóch szutrowych rundach liderami klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski są Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk, którzy mają na koncie komplet zwycięstw.

Rajd Nadwiślański odbędzie się w dniach 16-17 lipca 2021, a bazą imprezy będzie teren Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Rajd Nadwiślański 2021:

  • data: 16-17.07.2021
  • liczba odcinków specjalnych: 8
  • liczba kilometrów OS: 119,02 km
  • ceremonia mety: UM Puławy, 17.07, godzina 18:05

W kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski przyszła pora na starcie na asfaltowych odcinkach specjalnych. Stanie się to w najbliższą sobotę 17 lipca, na trasach Rajdu Nadwiślańskiego, który po raz siódmy stanowić będzie rundę polskiego czempionatu.

Jacek Jurecki / Kamil Kozdroń (fot. Łukasz Kos)

Do startu przygotowują się Jacek Jurecki i Kamil Kozdroń, którzy po debiucie na Litwie, teraz wracają o kolejne punkty powalczyć na twardej nawierzchni. Dobry wynik na Rajdzie Żmudzi, mimo nieobecności w Mikołajkach, pozwolił reprezentantom Auto EvoTech Rally Team, utrzymać miejsce w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej.

Jak wielu zawodników ze stawki RSMP, również Jacek swoją przygodę z odcinkami na Puławach, rozpoczął od sezonu 2014, a do tej pory stawał na starcie czterokrotnie. Najbliższy start będzie jednak zdecydowanie najbardziej wymagający, ponieważ będzie to pierwszy raz, gdy na te trasy ruszy samochodem kategorii R5.

Załoga Hyundaia i20 R5 zmierzy się w gronie 16 ekip w stawce w Klasy 2.

Jacek Jurecki: „Jazda Hyundaiem i20 R5 po luźnej nawierzchni, była ogromną przyjemnością, ale cieszę się, że dzięki naszym partnerom, teraz możemy podjąć wyzwanie na asfaltach. To nie będzie łatwy pojedynek z Rajdem Nadwiślańskim i wiem, że przede wszystkim jedziemy na Puławy po naukę. Woli do rywalizacji i głodu jazdy tez nam nie brakuje, zwłaszcza po takiej przerwie. Priorytetem jest osiągnięcie mety i punkty, ale chcemy ich zebrać jak najwięcej. Mocno będziemy pracować nad tempem i bądźcie pewni, że damy z siebie wszystko! Do zobaczenia na odcinkach, bądźcie z nami.”

Kamil Kozdroń: „Żałuje, że razem z Jackiem zabrakło nas na Rajd Polski, ponieważ zawsze z wielką chęcią odwiedzam przepiękne Mazury. To jednak już za nami i czas zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem. Jesteśmy gotowi na pierwszą tegoroczną rundę asfaltową. Tą część sezonu zaczynamy od wyjątkowo przebiegłych i śliskich tras rajdu Nadwiślańskiego, więc zapowiada się naprawdę ciekawy weekend. Ta tylko z pozoru łatwa impreza, kryje wiele niespodzianek i pułapek, dlatego trzema zachować maksimum koncentracji. Ciężka praca czeka nas już na zapoznaniu, ale mam nadzieję, że razem z Jackiem wyłapiemy wszystkie te pułapki. Trzymajcie kciuki!”

Siódmy pojedynek Rallytechnology z Rajdem Nadwiślańskim

Przed zespołem Rallytechnology intensywny plan na drugą połowę lipca, który zaprowadzi ich aż do Wiecznego Miasta. Zanim jednak ekipa z Rybnika stanie na starcie Rajdu Rzymu, czeka na nią pojedynek ze śliskimi i wymagającymi trasami w Puławach. W kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski przyszła pora na inaugurację asfaltowej części sezonu, a ta rola przypadła 8. edycji Rajdu Nadwiślańskiego. Rallytechnology to zespół z jednym z największych bagaży doświadczeń przywiezionym z Puław, gdzie pojawia się nieprzerwanie od sezonu 2014, gdy rajd zadebiutował w RSMP.

Dużym dorobkiem mogą się pochwalić także zawodnicy, którzy wsiądą do zespołowych VW Polo GTI R5. Tomasz Kasperczyk i Zbigniew Gabryś mają w sumie 8 startów w Rajdzie Nadwiślańskim i obydwaj dwukrotnie stali na podium klasyfikacji generalnej. Dodatkowo, reprezentanci Tiger Energy Drink Rally Team wrócą na Puławy, jako triumfatorzy ostatniej edycji rajdu. Zbigniew Gabryś po swój najlepszy wynik sięgnął w sezonie 2017, gdy dotarł do mety na drugim miejscu. W tegorocznej edycji na duety Kasperczyk / Syty i Gabryś / Janik, czeka 8 asfaltowych odcinków specjalnych i 119 km sobotniej walki.

Robert Gabryszewski (szef zespołu Rallytechnology): „Puławskie odcinki specjalne mają swoją wyjątkową specyfikę, która sprawia, że Rajd Nadwiślański należy do jednych z najbardziej wymagających. Szybkie partie i zakręty, do których trzeba hamować z naprawdę dużych prędkości, a do tego masa brudu naniesionego na drogę i asfalty o diametralnie zmiennej przyczepności. Na krótkim dystansie trzeba atakować o pierwszego do ostatniego metra, a o błąd tutaj nie trudno.

W takich okolicznościach rozpoczynamy walkę o punkty RSMP na asfaltach. To będzie wymagający rajd, ale mamy już doświadczenie z tymi trasami. Wiemy też jak smakuje zwycięstwo na Puławach. Przede wszystkim celem na ten start, jest podium i zebranie, jak największej liczby punktów. Obydwa nasze duety udowodniły, że są w stanie walczyć o najwyższe pozycje, dlatego atmosfera w zespole jest bojowa. Do zobaczenia na trasach i w parku serwisowym Rajdu Nadwiślańskiego.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button