Rajd Maroka 2022. Jakub Przygoński i Martin Prokop zadowoleni z rywalizacji

Rallye du Maroc

Rajd Maroka odbył się w dniach 1-6 października.

Rywalizację wygrali Guerlain Chicherit i Alex Winocq w samochodowej kategorii T1.

Przygoński i Monleon zadowoleni ze startu w Rajdzie Maroka

– Jestem bardzo zadowolony z tego startu zważywszy na fakt, iż nie ścigałem się po pustyni przez ostatnich 5 miesięcy. Co więcej startowałem z nowym pilotem więc dzisiejszy wynik jest dla mnie satysfakcjonujący. Współpraca z Armandem działa bardzo dobrze – czuję duży potencjał w jego doświadczeniu motocyklowym więc liczę na dobre efekty. Był to raczej nasz ostatni start przed Dakarem, a przed nami w tej chwili sporo testów i mocne przygotowania do Dakaru” – mówi Kuba Przygoński.

Rallye du Maroc. Przygoński i Monleon (fot. pras.)

W czwartym odcinku kamienie spowodowały, że już na samym początku przebili dwie opony! Dlatego dalsza część była prawdziwą walką o przetrwanie. Najważniejsze, że dotarli na metę!

Rajd Maroka był trzecią i przedostatnią rundę Mistrzostw Świata w Rajdach Terenowych 2022.

Rajd cross-country przyciągał najlepszych kierowców.

Orlando Terranova i Alex Haro Bravo byli drudzy, a Nasser Al-Attiyah i Mathieu Baumel na ostatnim miejscu na podium. Ci ostatni prowadzą ma mistrzostwach świata.

Jakub Przygoński z nowym pilotem Armandem Monleonem był szósty. Martin Prokop i Viktor Chytka zajęli 5. pozycję.

Rallye du Maroc. Martin Prokop i Viktor Chytka (fot. pras.)

W klasyfikacji generalnej Sebastien Loeb i Fabian Lurquin przed finałowym Rajdem Andaluzji są drudzy. Trzeci jest Yazeed Al Rajhi i Dirk von Zitzewitz.

W kategorii Open – Audi RS Q e-tron E2, tj. walczyli Carlos Sainz/Lucas (1. miejsce), Cruz Mattias Ekstrom/Emil Bergkvist (2. miejsce) oraz Stephane Peterhansel/Edouard Boulanger.

Marek Goczał i Łukasz Łaskawiec w T4 zajęli 9. miejsce. W całych mistrzostwach są czwarci.
Wygrali Rokas Baciuska i Oriol Vidal.

W T3: Seth Quintero i Dennis Zenz przed Francisco Lopezem i Oriola Meną i Cristinem Gutierrezem i Pablo Moreno Huetenem.

Skyler Howes wygrał w motocyklowej stawce RallyGP. Na drugim stopniu podium stanął Luciano Benavides.

Mason Klein pokonał motocyklistów w klasie Rally2. Był przed Bradley’em Coxem oraz Romainem Dumontierem. Konrad Dąbrowski był tuż za podium. Bartłomiej Tabin – 25.

Na quadach najlepszy był Manuel Andujar. Paweł Otwinowski – szósty.

W wadze ciężkiej Bartłomiej Boba z pilotem Tomasem Vratnem i z Jaromirem Martincem na pokładzie Forda Cargo zajęli trzecie miejsce.