MOTOSPORT

Rajd Katalonii 2022. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak rozpoczęli walkę o podium

Rajdowe Mistrzostwa Świata

Ruszyła rywalizacja w przedostatniej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata, Rajdzie Katalonii.

Na pierwszą pętlę organizator zaplanował cztery odcinki specjalne o łącznej długości blisko 60 kilometrów, w tym najdłuższy w etapie oes Les Garrigues Altes (22,64 km). W nocy na trasie rajdu padał ulewny deszcz, co spowodowało, że głównym tematem był dobór opon. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak pokonali pętlę bez większych problemów i uniknęli błędów, które popełnili ich główni konkurenci.

Polscy reprezentanci są aktualnie wiceliderami sezonu WRC 2 i walczą o kolejne punkty, które przybliżą ich do mistrzostwa. Rajd Katalonii rozpoczęli rozważnym i równym tempem, które po czterech odcinkach specjalnych plasuje ich na ósmej pozycji, z niedużą różnicą do liderów. Co ważne, unikali poważniejszych błędów, które mogłyby skutkować dużymi stratami. Takie popełnili m.in. Emil Lindholm i Reeta Hämäläinen, przebijając oponę na drugim odcinku specjalnym i tracąc blisko minutę do zwycięzców próby.

– Podczas pierwszej, piątkowej pętli w zasadzie żadna z załóg nie jechała na perfekcyjnie dobranych oponach. Trzeba było zawrzeć pewien kompromis, a jak wiadomo, rajdy takich kompromisów nie lubią. Dawno nie jeździłem po asfalcie, więc w tak trudnych warunkach, nie mając odpowiedniego wyczucia, nie najlepszym pomysłem było podejmowanie ryzyka. Szukam jeszcze odpowiedniego rytmu, ale jestem dobrej myśli, bo wiem, że stać nas na to, by pojechać zdecydowanie szybciej. Podczas przerwy serwisowej poczyniliśmy kilka zmian, zobaczymy, czym zaowocują. Na drugą pętlę wyjeżdżam z uśmiechem na twarzy – wypowiedział się Kajetan Kajetanowicz, trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy.

Druga pętla składa się z tych samych odcinków specjalnych: OS 5 Els Omells – Maldà (11,05 km) wystartuje o 15:09, następnie OS 6 Serra de la Llena (11,79 km, start o godzinie 16:09), OS 7 Les Garrrigues Altes (22,64 km, godz. 17:02) i OS 8 Riba-roja (13,89 km, godz. 18:02).

Rajd Katalonii 2022, klasyfikacja WRC 2 po OS 4:

1. Suninen/Markkula (Filandia, Hyundai i20 N Rally2) 35:28,5 s
2. Griazin/Aleksandrow (Rosja, Škoda Fabia Rally2 evo) +2,3 s
3. Rossel/Dunand (Francja, Citroën C3 Rally2) +7,6 s
4. Cachón/Jandrín (Hiszpania, Citroën C3 Rally2) +16,7 s
5. Sarrazin/Renucci (Francja, VW Polo GTI R5) +16,8 s
6. Linnamäe/Morgan (Estonia/Wielka Brytania, VW Polo GTI R5) +19,8 s
7. Huttunen/Lukka (Filandia, Ford Fiesta Rally2) +26,6 s
8. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Škoda Fabia Rally2 evo) +32,2 s
9. Zaldivar/Der Ohannesian (Paragwaj/Włochy, Hyundai i20 N Rally2) +42,8 s
10. Munster/Louka (Luksemburg/Belgia, Hyundai i20 N Rally2) +45,8 s

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button