MOTOSPORT

Rajd Hiszpanii 2018 (OS 14). Kajetanowicza już piąty w klasyfikacji WRC2

Rajd Hiszpanii 2018

Dobiega końca długi, deszczowy dzień Rajdu Hiszpanii.

Dla Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka sobotni etap był bardzo udany. Polacy dali wiele radości swoim kibicom, awansując w klasyfikacji WRC2 na wysokie, piąte miejsce! Na drugiej pętli załoga LOTOS Rally Team toczyła pojedynek z Petterem Solbergiem, który jadąc fabrycznym Volkswagenem Polo GTI R5 przegrał w bezpośredniej rywalizacji trzy z czterech odcinków specjalnych. Na ostatniej próbie dnia Kajetanowicz wywalczył świetny, szósty czas w klasyfikacji generalnej (trzeci w kategorii), i jest już tylko niespełna pięć sekund za czwartym miejscem!

Na jedenastym odcinku specjalnym Kajto wywalczył czwarty czas, zbliżając się na niespełna trzy sekundy do czwartego miejsca. Kolejną próbę ukończył na trzeciej pozycji, pokonując Pettera Solberga aż o 11,8 s. i awansując w klasyfikacji. Zabrudzoną i błotnistą próbę trzynastą szybciej pojechał jednak Norweg, wracając na czwarte miejsce. Finałowym starciem dnia był krótki, ale bardzo techniczny odcinek po plaży w Salou, na którym znaleźć można było prawie każdy rodzaj nawierzchni: od asfaltu, przez beton, kostkę, piasek, po wodę i błoto. Kajetanowicz w tych warunkach poradził sobie wyśmienicie, zajmując szóste miejsce w klasyfikacji generalnej i trzecie w WRC2.

– Mamy dużo przyjemności z jazdy, każdy kilometr daje mi wiele radości. Piąte miejsce, rywalizując z taką konkurencją, jest chyba powyżej naszych oczekiwań. Odcinki są bardzo trudne, w dodatku w deszczowych warunkach, których dawno tu nie było. Wielkie gratulacje dla Solansa, który jedzie bardzo szybki rajd. To jego rajd i wykorzystuje to, ale wiem, ile musi dać z siebie, by osiągać takie czasy. Ja nadal konsekwentnie realizuję swój założony plan. Przy odcinkach widzimy mnóstwo polskich flag, z naszego kraju przyjechało bardzo dużo kibiców. To nas dopinguje, zagrzewa do walki. I choć czasem trudno się skoncentrować, to ogromnie cieszy – podsumowuje kierowca LOTOS Rally Team, Kajetan Kajetanowicz.

Na niedzielę zaplanowano cztery asfaltowe odcinki specjalne o długości ponad 60 kilometrów. Rywalizację rozpocznie o godzinie 7:35 pierwszy przejazd próby Riudecanyes (16,35 km), następnie o 8:38 ruszy próba Santa Marina 1 (14,50 km). Po przerwie serwisowej odcinki zostaną powtórzone w tej samej kolejności, odpowiednio o 10:50 i 12:18. Zwycięzców poznamy około godziny 13:00.

Rajd Hiszpanii 2018, kategoria WRC2 – nieoficjalne wyniki po OS 14 (TOP 10):

1. Rovanperä / Halttunen (Finlandia, Skoda Fabia R5) 2:41:51,1 s.
2. Kopecký / Dresler (Czechy, Skoda Fabia R5) +22,0 s.
3. Solans / Martí (Hiszpania, Ford Fiesta R5) +22,3 s.
4. Solberg P. / Gulbæk (Norwegia, VW Polo GTI R5) +1:26,6 s.
5. Kajetanowicz / Szczepaniak (Polska, Ford Fiesta R5) +1:31,5 s.
6. Solberg H. / Minor-Petrasko (Norwegia, Skoda Fabia R5) +3:33,0 s.
7. Loubet / Landais (Francja, Hyundai i20 R5) +4:29,3 s.
8. Andolfi / Scattolin (Włochy, Skoda Fabia R5) +11:41,5 s.
9. Veiby / Skjærmoen (Norwegia, Citroen C3 R5) +12:16,1 s.
10. Tempestini / Itu (Rumunia, Citroen C3 R5) +16:05,8 s.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button