MOTOSPORT

Rajd Dakar. Marek Goczał wygrał szósty etap. „Niewiarygodne tempo!”

Dublet Goczałów na 6. etapie Rajdu Dakar

Marek Goczał i Maciej Marton wygrali szósty etap Rajdu Dakar 2023 w kategorii SSV.

  • Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk zajęli na dzisiejszym etapie drugie miejsce,
  • Goczał i Marton awansowali na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej imprezy.

Za nami już szósty etap tegorocznego Rajdu Dakar. 6 stycznia na zawodników czekał najdłuższy etap całego rajdu – aż 918 kilometrów prowadzących z Ha’il do stolicy Arabii Saudyjskiej, czyli Rijadu. Załogi mierzyły się z odcinkiem specjalnym o długości 358 kilometrów, którego większość stanowił po raz kolejny piach oraz wysokie wydmy.

Kolejne dakarowe zwycięstwo zaliczyli Marek Goczał z Maciejem Martonem. Załoga rodzinna może pochwalić się dubletem, bowiem drugie miejsce w kategorii SSV zajęli Michał Goczał z Szymonem Gospodarczykiem. Braci na mecie dzieliły ledwie 2 minuty i 26 sekund. W czołówce kolejny etap ukończył też najmłodszy zwycięzca etapu w historii Rajdu Dakar, czyli Eryk Goczał jadący wspólnie z Hiszpanem Oriolem Meną. Pozostali zawodnicy jego tempo określają wprost słowem: niewiarygodne! Takiego pokazu mocy na Dakarze nie było od bardzo dawna.

W klasyfikacji generalnej kategorii SSV Marek Goczał z Maciejem Martonem awansowali na trzecie miejsce. Minutę za nimi na czwartej pozycji w rajdzie znajdują się Eryk Goczał z Oriolem Meną, zaś szóstą pozycję zajmuje trzecia z załóg, tj. Michał Goczał z Szymonem Gospodarczykiem.

– To był przepiękny odcinek specjalny, naprawdę. W pewnym momencie wydawało mi się, że nie da się jechać szybciej, dawaliśmy z siebie wszystko. A wtedy zaczął wyprzedzać mnie mój syn Eryk, a po chwili mój brat Michał. Mieli nieprawdopodobne tempo. Jechaliśmy razem w trzy załogi, ale wtedy Eryk po jednym skoku skrzywił chyba drążek. To, co robił dzisiaj Eryk, jest niewiarygodne. Nie widziałem jeszcze nigdy, aby jakikolwiek kierowca pokonywał dakarowe odcinki w taki sposób. On po prostu frunął po tych szczytach – absolutnie niesamowite – mówił na mecie zwycięzca etapu i dumny ojciec, Marek Goczał.

Rajd Dakar. Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk (fot. org.)

– To był bardzo fajny odcinek, bardzo mi się podobało. Na 60 albo 70 kilometrze wyprzedził mnie Eryk i od tego momentu jechaliśmy razem. Kiedy wyprzedziliśmy Marka, Eryk złamał drążek sterujący z tyłu i niestety, został na wydmach za nami. Ale naprawdę, jechaliśmy razem niesamowitym tempem. Bardzo mi się podobało, to był świetny etap. Ten wynik zawdzięczam Erykowi, bo robiliśmy dzisiaj razem na tym etapie kosmiczne rzeczy – podkreślił Michał Goczał, drugi na tym etapie.

– Te trasy są po prostu niesamowite. To są najlepsze i najpiękniejsze odcinki, jakie kiedykolwiek jechałem w życiu, a ten był ponad nimi – był po prostu najlepszy. Mieliśmy dzisiaj bardzo dobre tempo. Pod koniec spięliśmy się z tatą – miał chyba lepszą linię przejazdu i nasze auto się poddało. Szybko wymieniliśmy drążek, więc strata koniec końców nie jest duża. Ale jeśli chodzi o sam początek, to chyba nie mógłbym sobie wymarzyć lepszego etapu – podsumował Eryk Goczał.

W sobotę zawodnicy wyruszą z Rijadu w kierunku Al Duwadimi.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button