MOTOSPORT

Rajd Dakar 2020. Najważniejsze święto w świecie rajdów off-roadowych przed nami

Rajd Dakar 2020

Sezon 2020 rozpocznie się od najważniejszego święta w świecie rajdów off-roadowych.

5-17 stycznia odbędzie się 42. edycja Rajdu Dakar, która po raz pierwszy odbędzie się na terenie Królestwa Arabii Saudyjskiej.

Przyszłoroczna odsłona tego wydarzenia będzie wyjątkowo ekstremalna – organizatorzy zapowiedzieli ją jako jedną z najtrudniejszych edycji w historii tej imprezy. Po raz pierwszy maraton zostanie rozegrany na Bliskim Wschodzie, na terenie ogromnej pustyni. Zawodnicy ścigać się będą łącznie w 12 etapach przebiegających przez bardzo urozmaicone tereny Arabii Saudyjskiej.

Decydujące fazy rajdu rozegrane zostaną w obrębie trzech miast – Jeddah – symbolizującym historyczne korzenie kraju, Riyadh – obrazującym siłę królestwa oraz Qiddiya – będącego przykładem przyszłościowego rozwoju państwa. Różnorodność obszaru, w skład którego wejdą między innymi wymagające kaniony, zdradzieckie wydmy czy dzikie tereny górskie, zapewni uczestnikom rajdu niezapomnianą przygodę.

W ciągu dwóch tygodni uczestnicy zmierzą się w rywalizacji nie tylko ze swoimi konkurentami, ale także z nieprzewidywalnym terenem oraz w wykańczającej walce z własnymi umiejętnościami i słabościami.

Dust Rally Team to jedyny polski zespół rajdowy obsługujący zawodników z całego świata zarówno podczas Dakaru jak i innych maratonów pustynnych. Na rynku rajdowym istnieje od 2014 roku i łącznie przygotował on do startów ponad 40 międzynarodowych zawodników. Największym sukcesem zespołu był debiutancki start Australijczyka Tobiego Price, który zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Dakar 2015.

W skład teamu w nadchodzącym rajdzie wejdą:

Jacek Bartoszek / Polska – motocykl KTM Rally Replica 450
Paweł Otwinowski / Polska – quad Yamaha Raptor 700
Ben Young / Australia – motocykl KTM Rally Replica 450
Abdullah Al Shatti / Kuwejt – motocykl KTM Rally Replica 450
Mohammed Balooshi / ZEA – motocykl KTM Rally Replica 450
Francisco Arredondo / Guatemala – motocykl KTM Rally Replica 450
Arunas Gelazninkas / Litwa – motocykl KTM Rally Replica 450

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button