MOTOSPORT

Rajd Chorwacji 2021. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak pierwsi w mistrzostwach świata!

Rajdowe Mistrzostwa Świata

Wymarzony wynik w Rajdzie Chorwacji dla polskiej załogi. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wygrywają swoją kategorię w trzeciej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata, nie dając rywalom żadnych szans!

Fenomenalnie rozpoczęli swój udział w tegorocznym cyklu, w którym celem jest walka o najwyższy stopień podium. Jest to trzecia wygrana i ósme podium w historii wspólnych startów w WRC duetu Kajetanowicz/Szczepaniak. Załoga ta uplasowała się również na jedenastej pozycji w klasyfikacji generalnej, przed nimi znalazły się już tylko załogi fabryczne.

Rajd Chorwacji 2021. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak (fot. kajto.pl)

Intensywne przygotowania do tego sezonu trwały kilka miesięcy. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wybrali Rajd Chorwacji jako swój pierwszy start w roku. To zupełnie nowe zawody w kalendarzu, których trasy znało wcześniej niewiele załóg. Liczyła się zatem nie tylko prędkość, ale umiejętności szybkiej adaptacji i nauki z kilometra na kilometr. To udawało się naszej załodze bezbłędnie: wygrali cztery odcinki specjalne, siedemnaście kończąc na podium. Ich tempo pozwalało pokonywać załogi fabryczne (WRC 2) na poszczególnych próbach, w ostatecznym rozrachunku ulegając jedynie fabrycznym załogom Citroena i Forda.

Rajd Chorwacji 2021. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak (fot. kajto.pl)

Chorwacja jest trzecią wygraną rundą WRC w dotychczasowej karierze Kajetanowicza, po dwóch triumfach w Turcji. To także ósme podium, dołączając wysokie rezultaty na Korsyce, Sardynii, w Niemczech i Hiszpanii.

– To był fantastyczny weekend i wymarzony początek sezonu! W zasadzie wszystko szło po naszej myśli. Zaprezentowaliśmy bardzo dobre tempo, samochód spisywał się doskonale, a nam udało się uniknąć kosztownych błędów. Jak zawsze bardzo ciężko pracowaliśmy przygotowując się do tego rajdu. Przez kilka ostatnich tygodni chodziłem jak robot i robiłem tylko to, co pozwoliło nam pojechać taki rajd! Teraz zbieramy tego owoce. Mam znakomity zespół, który kolejny raz potwierdził swoją klasę. Wygrywamy bardzo wymagający rajd, nawiązując równą walkę z załogami fabrycznymi, które miały tutaj przywileje w postaci załóg szpiegowskich. Na niektórych odcinkach wymagało to od nas podejmowania większego ryzyka, które mogło drogo kosztować. Naszym celem było jednak zwycięstwo w Rajdzie Chorwacji i od pierwszego dnia do tego dążyliśmy. Dobrze rozpoczynamy sezon, przy wsparciu naszych kibiców – zarówno tutaj na miejscu, jak i w Polsce. Z uśmiechem i pełni motywacji patrzymy już na kolejne rajdy! – podsumowuje rajd Kajetan Kajetanowicz.

Rajd Chorwacji stanowił trzecią rundę Rajdowych Mistrzostw Świata, pierwszą w kalendarzu Kajetanowicza. W klasyfikacji sezonowej pod uwagę bierze się 5 najlepszych wyników z 7 startów. Na czele klasyfikacji aktualnie widnieje Yohan Rossel, zwycięzca Rajdu Monte-Carlo i trzeci w Chorwacji (48 punktów), za nim jest Nicolas Ciamin (36 punktów). Kajetan Kajetanowicz, podobnie jak Teemu Asunmaa, ma na swoim koncie 28 oczek. W pierwszej dziesiątce są jeszcze Kaur (23 pkt), Bonato (22 pkt), Lindholm (20 pkt), Heikkilä (15 pkt), Neubauer (14 pkt) i Pietarinen (13 pkt).

Rajd Chorwacji 2021. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak (fot. kajto.pl)

Rajd Chorwacji 2021, wyniki nieoficjalne kategorii WRC 3*:

1. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Škoda Fabia Rally2 evo) 3:03:23,8 s
2. Lindholm/Korhonen (Finlandia, Škoda Fabia Rally2 evo) +1:14,6 s
3. Rossel/Coria (Francja, Citroën C3 Rally2) +2:41,4 s
4. Ciamin/Roche (Francja, Citroën C3 Rally2) +3:04,6 s
5. Ingram/Whittock (Wielka Brytania, Škoda Fabia Rally2 evo) +4:24,4 s
6. Zaldivar/del Barrio (Paragwaj/Hiszpania, Škoda Fabia Rally2 evo) +11:04,9 s
7. Keferböck/Minor (Austria, Škoda Fabia Rally2 evo) +12:52,1 s
8. Miele/Beltrame (Włochy, Škoda Fabia Rally2 evo) +14:34,9 s
9. Raith/Winter (Austria, Ford Fiesta Rally2) +17:07,3 s
10. Bedoret/Walbrecq (Belgia, Škoda Fabia Rally2) +35:43,2 s

* wyniki pozostają nieoficjalne do czasu publikacji klasyfikacji końcowej

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button