MOTOSPORT

Rajd Argentyny 2019, WRC 2. Kajetanowicz wycofał się z 5. rundy mistrzostw świata

Rajd Argentyny 2019

Trwają zmagania w Rajdzie Argentyny, piątej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata.

Pogoda, która już podczas zapoznania z trasą utrudniła zawodnikom pracę, w dalszym ciągu nie odpuszcza. Mimo bardzo trudnych warunków na trasie Kajetan Kajetanowicz fenomenalnie rozpoczął swój debiut w Ameryce Południowej. Pilotowany przez Macieja Szczepaniaka zawodnik LOTOS Rally Team wygrał pierwszy odcinek piątkowego etapu i sensacyjnie liderował w kategorii WRC 2. Niestety Polacy po awarii samochodu musieli wycofać się z dalszej rywalizacji.

Zmagania rozpoczął miejski odcinek specjalny po ulicach Villa Carlos Paz, rozgrywany w czwartkowy wieczór. Mimo fatalnych warunków pogodowych przy trasie dopingowały tłumy kibiców, przyglądając się zaciętej walce już od pierwszych metrów. Kajetanowicz uplasował się tylko kilka sekund za zwycięzcami i zmotywowany ruszył do rywalizacji na piątkowych próbach. Pierwszą z nich wygrał, obejmując prowadzenie w kategorii WRC 2. Trzeci odcinek specjalny został odwołany z powodu zbyt trudnych warunków na trasie.

Kajto jako lider wystartował do czwartej próby, która niestety okazała się niezwykle pechowa. Na prostym fragmencie trasy w samochodzie awarii uległo tylne zawieszenie, po którym doszło do uszkodzeń samochodu skutecznie uniemożliwiających dalszą walkę. Rajdówka musiała wrócić na serwis, gdzie zespół po jej sprawdzeniu podjął decyzję o wycofaniu się z rajdu.

– Pokonaliśmy liczne trudności i włożyliśmy wiele pracy, aby znaleźć się na tak odległym rajdzie. Już w debiucie liderowaliśmy w naszej kategorii, niestety później musieliśmy zmierzyć się z awarią i wynikającymi z niej uszkodzeniami, których nie udało się usunąć. Wspólnie z naszym tunerem, zajmującym się obsługą samochodu, wierzymy, że ten problem zostanie rozwiązany przed naszym kolejnym startem. Dla mnie to bardzo trudna decyzja. Czuję jednak cały czas wsparcie naszych fanów, które w takich momentach jest ważne. Dziękuję. Przed nami jeszcze wiele rajdów. Wrócimy silniejsi! – podsumował trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy, Kajetan Kajetanowicz.

W rajdzie prowadzi Belg Thierry Neuville (Hyundai I20 WRC).

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button