MOTOSPORT

Qatar Cross Country Rally 2019. Kuba Przygoński z nowym pilotem

Qatar Cross Country Rally

Miesiąc po swoim najlepszym występie w rajdzie Dakar, Kuba Przygoński wraz z nowym pilotem Timo Gottschalkiem ruszyli do Kataru, by stanąć na starcie Qatar Cross Country Rally.

W pierwszej rundzie Pucharu Świata FIA w rajdach terenowych zawodnicy ORLEN Team będą bronić zwycięstwa sprzed roku.

Zeszłoroczny rajd Kataru okazał się dużym sukcesem Kuby Przygońskiego, który zajął w nim pierwszą lokatę i otworzył sobie drogę do zwycięstwa w całym cyklu. Podczas zbliżającego się startu, zawodnik ORLEN Team będzie chciał potwierdzić dobrą formę z Dakaru oraz rozpocząć marsz po kolejne zwycięstwo w Pucharze Świata FIA.

– Celem na sezon jest obrona tytułu w Pucharze Świata i jak najszybsza jazda. Chcemy ten cykl przepracować, jak w zeszłym roku, żeby na przyszłą edycję Dakaru być jeszcze lepiej przygotowanym. Zeszył rok pokazał, że ten plan treningowy i cykl zawodów poskutkowały świetną jazdą na Dakarze – chciałbym w tym roku to samo powtórzyć – mówi Kuba Przygoński, zawodnik ORLEN Team.

Rajd rozpocznie się w czwartek 21 lutego, uroczystym startem w Dosze. Następnie zawodnicy będą mieli do pokonania 1367 km na pięciu etapach. Pierwszy z nich odbędzie się w najbliższy piątek na odcinku o długości 102 km, który wyznaczy kolejność startów w kolejnych dniach. Finałowy etap zaplanowano na wtorek 26 lutego. Tegoroczna lista startowa, którą otwierają Przygoński i Gottschalk liczy 28 załóg. Przystąpią one do niezwykle wymagającej rywalizacji – rajd Kataru słynie z trudnych pustynnych tras i nawigacyjnych pułapek.

– W Katarze będę startował z nowym pilotem – Timo, który ma za sobą zwycięstwo w Dakarze. Liczę, że przeskoczymy na kolejny poziom nawigacyjnej współpracy. Rajd Kataru to zawody niezwykle wymagające dla pilotów, słynące z najtrudniejszej nawigacji, więc trzeba być bardzo skoncentrowanym. Będzie to dla nas dobry sprawdzian przed kolejnymi zawodami. Przed nami pustynna, ale głównie kamienista trasa, na której bardzo silny będzie Nasser Al Attiyah, świetnie znający ten teren – dodaje Kuba Przygoński z ORLEN Team.

Katarczyk, który usiądzie za kierownicą Toyoty Hilux będzie głównym rywalem załogi ORLEN Team. Al Attiyah ruszy na trasę z zamiarem sięgnięcia po raz szósty po zwycięstwo w rajdzie, rozgrywającym się w jego ojczyźnie. Powalczyć o wygraną będzie chciał również m.in. Władimir Wasiliew w BMW X3 CC, trzeci zawodnik Pucharu Świata z ubiegłego sezonu.

Qatar Cross Country Rally otwiera cykl pięciu rajdów w Pucharze Świata FIA w rajdach terenowych, który w tym roku został oddzielony od Pucharu Świata FIA w rajdach baja.

Kuba Przygoński z ORLEN Team z nowym pilotem

Timo Gottschalk został nowym pilotem Kuby Przygońskiego. Czołowy zawodnik ORLEN Team zyskał niezwykle doświadczonego partnera, który ma na swoim koncie zwycięstwo w Rajdzie Dakar.

Timo Gottschalk rozpoczął karierę pilota ponad 20 lat temu. U boku Nassera Al-Attiyaha udało mu się odnieść zwycięstwo w Rajdzie Dakar w 2011 r. W następnych latach Niemiec był też pilotem, takich kierowców jak Sepp Wiegand, Carlos Sainz czy Yazeed Al Rajhi. Gottchalk zastąpił Timo Colsoula, który wspólnie z Przygońskim sięgnął po zwycięstwo w Pucharze Świata w rajdach terenowych i zajął czwartą lokatę w tegorocznym rajdzie Dakar.

– Timo jest zmotywowanym pilotem i chce ponownie wygrać Dakar, a także obronić ze mną zdobyty w poprzednim sezonie Puchar Świata cross country. Jego doświadczenie jest dla mnie ważne, ale równie istotna jest chemia między mną a pilotem. Wierzę, że dobrze się zgramy z Timo i osiągniemy najważniejsze cele. Jednocześnie chciałbym podziękować Tomowi Colsoulowi za nasze wspólne starty i sukcesy – mówi Kuba Przygoński, zawodnik ORLEN Team.

– Śledziłem występy Kuby już od jakiegoś czasu i byłem pod wrażeniem jego rozwoju. Osiąga bardzo dobre prędkości, a jednocześnie jest solidny i potrafi unikać znaczących problemów na trasie, a to w cross country bardzo ważne. Gdy pojawił się moment poszukiwania nowego kierowcy do współpracy, Kuba był jednym z moich najbardziej pożądanych wyborów. Jestem szczęśliwy, że będę jeździł u jego boku i walczył z nim o kolejne trofea. Nie mogę doczekać się pierwszych rajdów z Kubą – mówi Timo Gottschalk, nowy pilot Kuby Przygońskiego.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button