CIEKAWOSTKILOTNICZE NEWSY

Qantas: z Buenos Aires do Darwin. Najdłuższy lot komercyjny w historii

Linia lotnicza Qantas

5 października zaplanowano najdłuższy komercyjny rejs w historii linią lotniczą Qantas.

Bedzie to lot repatriacyjny rządu federalnego dla Australijczyków.

Boeing 787 Dreamliner linii Qantas poleci z Buenos Aires w Argentynie do Darwin non-stop. Lot ten będzie wynosił 14 680 kilometrów i pasażerowie będą lecieć blisko 18 godzin.

Dzięki temu pobije rekord odległości poprzedniego najdłuższego komercyjnego lotu Qantas, tj. z Perth do Londynu (14 498 kilometrów).

Pasażerowie po wylądowaniu w Darwin zostaną objęci kwarantanną i zakwaterowani w Howard Springs.

Istnieją jednak obawy, czy Australijczycy z innych części Ameryki Południowej będą mogli uzyskać dostęp do lotu, ze względu na obecne ograniczenia graniczne Argentyny, które zezwalają na wjazd tylko obywatelom i stałym mieszkańcom.

Australijski Departament Spraw Zagranicznych pomógł już ponad 56 tysiącom Australijczyków w powrocie do domu od początku pandemii, w tym ponad 28 300 osobom korzystającym ze 184 lotów załatwionych przez rząd, w tym lotów z Santiago i Buenos Aires.

Co ciekawe w przeszłości Qantas obsługiwał dłuższe loty bez międzylądowań, niż ten lot Buenos Aires-Darwin, ale nie jako lot komercyjny. Loty testowe Project Sunrise odbywały się samolotami Boeing 787 Dreamliner z Londynu i Nowego Jorku do Sydney non-stop. Powietrzne połączenie z Nowego Jorku do Sydney trwało aż 19 i pół godziny, a samolot pokonywał wtedy dystans 16 200 km.

Jednak przewoziły one „darmowych” pasażerów i były rejsami w ściśle określonych warunkach, z limitami pojemności i bagażu.

Linia lotnicza Qantas – Boeing 787 Dreamliner (fot. Qantas)

Granice Australii zostaną otwarte w listopadzie

Qantas przesunął wznowienie lotów międzynarodowych do 14 listopada 2021 r., po ogłoszeniu przez rząd federalny, że granice Australii zostaną otwarte w listopadzie.

Boeing 787-9 Dreamliner będzie obsługiwał trzy tygodniowe loty powrotne między Sydney a Londynem oraz trzy tygodniowe loty powrotne między Sydney a Los Angeles.

Wszyscy pasażerowie lotów międzynarodowych z linią Qantas będą musieli być w pełni zaszczepieni szczepionką zatwierdzoną lub uznaną przez TGA (niektóre wyjątki z powodów medycznych i dzieci). Będą również zobowiązani do odesłania negatywnego testu PCR na COVID na 72 godziny przed wylotem.
Klienci korzystający z tych lotów będą zobowiązani do poddania się kwarantannie domowej przez siedem dni po przybyciu do Australii, zgodnie z wymogami rządów federalnych i Nowej Południowej Walii.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button