TRÓJMIASTO

Psi akrobaci w Gdyni. „Latające czworonogi” opanowały park Kolibki

„Latające Psy” w Gdyni

W gdyńskim parku Kolibki trwały psie zmagania na fikołki, podskoki i popisy sprawnościowe.

Rywalizacja utalentowanych i zwinnych zwierzaków odbyła się w ramach ogólnopolskich zawodów „Latających Psów”.

Psi akrobaci z całej Polski oraz z zagranicy opanowali park Kolibki. Do Gdyni po raz kolejny zawitał konkurs z cyklu „Latające Psy”. To zawody dla miłośników dogfrisbee, które są rozgrywane nieprzerwanie od 2006 roku.

W zawodach startują sportowe duety: człowiek i pies. Rywalizują w czterech kategoriach, które pozwalają im zaprezentować wielość i wszechstronność swoich talentów. To: freestyle, czyli pokaz rzutów frisbee w stylu wolnym z podkładem muzycznym; time warp, w którym zawodnicy zmagają się z czasem. Każda z konkurencji jest podzielona na dwa stopnie trudności. Poziom 2 wymaga większych umiejętności.

Gdyńska rywalizacja to dla części drużyn sprawdzian przed Mistrzostwami Europy Dogfrisbee, które zostaną rozegrane we Włoszech już za cztery tygodnie.

Sportowych emocji dostarczą konkurencje, w których pary człowiek-pies zaprezentują wielość i wszechstronność swoich talentów:

Freestyle – pokazy dogfrisbee w stylu wolnym z podkładem muzycznym. Jedna runda (techniczna) w sobotę, druga (pokazowa) w niedzielę. Pięknie wykonany występ freestyle’owy budzi emocje, podziw i składa dłonie do braw.

ThrowNGo – aportowanie przez psa frisbee rzuconego do odpowiednich stref punktowych. Dalsze i środkowe strefy są punktowane wyżej, a najbardziej emocjonująca jest końcówka, podczas której, dobrze ją planując, można zyskać sporo punktów.

Frizgility – konkurencja mieszana frisbee i agility. Niesamowicie widowiskowa gra podczas której pies i zawodnik wielokrotnie przełączają się z trybu agility na frisbee i odwrotnie. Emocje gwarantowane do samego końca każdej z rund.

Time Warp – celem konkurencji jest zgromadzenie jak największej liczby punktów poprzez jak najszybsze skompletowanie trzech chwytów w wyznaczonych strefach. Czwarty rzut do tzw. Sweet Spot’u wykonany w przydzielonym czasie daje szansę walki o najwyższe miejsca.

Każda z konkurencji jest rozgrywana na dwóch poziomach. Poziom 2 wymaga większych umiejętności.
(UMG)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button